نمایشگاه دایمی تهران ، خيابان سبلان جنوبى ، پايين تر از سه راه قاسم آباد ، پلاك ١٠٠
 • فرمیکا

  فرمیکا ساده و برجسته more info

 • روکش سانترال

  درب های روکش سانترال more info

 • درب لولایی

  مشخصات فنی دربmore info

 • آسانسور

  مشخصات فنی کابین آسانسورmore info

درب های اتوماتیک آسانسور
منتشر شده در یکشنبه, 11 خرداد 1399 05:06

درب کابین
درب هایی که روی کابین نصب می شوند و مانند درب طبقات انواع مختلفی ( تلسکوپی، سانترال و … ) دارند.
انواع درب
درب آسانسور، از لحاظ مکانیکی به سه دسته کلی، درب ساده ( درب طبقه لولایی و کابین بدون درب )، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم شده است. البته درب آسانسور از لحاظ الکتریکی نیز تقسیم بندی می شود. درب هایی که دارای موتور و همچنین درایو کنترل می باشند و درب هایی که فاقد آنها هستند.
 
نحوه عملکرد درب اتوماتیک آسانسور
در درب های اتوماتیک، مکانیزمی روی درب کابین وجود دارد که وظیفه آن علاوه بر باز و بسته کردن درب کابین، باز و بسته کردن درب طبقات نیز می باشد.

ادامه مطلب...

آسانسور های تخت بر
منتشر شده در شنبه, 10 خرداد 1399 03:27

 آسانسور های تخت بر:
آسانسور بیمارستانی تخت بر معمولا برای حمل و نقل بیمارانی که از ویلچر استفاده می کنند و یا قادر به برخواستن از جای خود نمی باشند ، بکار برده می شود .یکی از ویژگی های بسیار مهم آسانسورهای تخت بر بایستی حرکت نرم و آهسته آن باشد . این آسانسورها مصرف برق بسیار کمی دارند و همچنین در زمان قطعی برق می توانند به کار خود ادامه بدهند. این آسانسور ها معمولا دارای دو ورودی کابین در قسمت جلو و پشت کابین می باشند .

ادامه مطلب...

چند مورد جالب در مورد آسانسور
منتشر شده در جمعه, 09 خرداد 1399 04:01

چند مورد جالب در مورد آسانسور که دانستنش خالی از لطف نیست :
۱. اولین آسانسورهای مدرن در لابی هتل لوکساری بود . جمله ی ” اولین آسانسور مسافربر” در هتلی به نام نیویورک سیتی در سال ۱۸۵۷ نصب شد . سرانجام در دهه ۱۸۷۰ تکنولوژی به ساختمان های اداری راه یافت که باعث رشد و پیشرفت تجارت شد .
۲. در حال حاظر ۹۰۰.۰۰ آسانسور در آمریکا نصب شده است , تقریبا همین تعداد آسانسور جدید – ۹۱۴,۰۰۰ – در سال ۲۰۱۲ در کل دنیا به فروش رسید . ( % ۵۸ درصد از این آسانسورهای جدید برای چین بود . )

ادامه مطلب...

هنگام سقوط آسانسور چه باید کرد
منتشر شده در پنج شنبه, 08 خرداد 1399 04:39

هنگام سقوط آسانسور چه باید کرد ؟
برخی از افراد معتقد‌ند که اگر هنگام سقوط آسانسور شروع به بالا و پایین پریدن کنند در زمان برخورد آسانسور با زمین در هوا معلق بوده و این کار باعث جلوگیری از آسیب‌های ناشی از بررخورد کابین آسانسور با زمین می‌شود، اما این تصور بسیار غلط است، چون در هنگام سقوط آسانسور شما زمان دقیق برخورد کابین آسانسور با زمین را نمی‌دانید، که کمی قبل از برخورد آسانسور با زمین به هوا بپرید هم‌چنین زمانی که شما به هوا می‌پرید دیگر تعادلی در فرود خود نداشته و ممکن است سر شما به سقف کابین‌آسانسور برخورد کند و یا هنگام فرود با سر فرود بیایید.

ادامه مطلب...

نیروی محرکه در آسانسور
منتشر شده در چهارشنبه, 07 خرداد 1399 05:40

نیروی محرکه در آسانسور
نیروی محرکه موتور آسانسورها سابقاً از موتورهای جریان مستقیم و توسط برق جریان مستقیم بود که برای این گونه موتورها از راه اندازهای گوناگونی همانند وارد - لئونارد استفاده می‌شد. با از دور خارج شدن موتورهای جریان مستقیم (DC) و معرفی موتورهای القایی سه فاز سالهاست که از موتورهای الکتریکی سه فاز القایی یا آسنکرون و اخیراً از موتورهای مغناطیس دائم (PM) و یا سنکرون استفاده می‌شود. در این موتورها از مکانیسم لنت ترمز استفاده می‌شود که با استفاده از نیروی اصطکاک مانع از حرکت ناخواسته موتور در حالت توقف می‌شود.

ادامه مطلب...

نحوه انتقال بار آسانسور
منتشر شده در سه شنبه, 06 خرداد 1399 10:36

نحوه انتقال بار آسانسور:
در عمل نیروی آسانسور بین تیر هایی که در اطراف داکت قرار داده میشوند و شاستی آسانسور هم به این تیر ها متصل می گردد منتقل می گردد اما از لحاظ فنی در اطاقک آسانسور تکیه گاه هایی که در اطراف حفره آسانسور قراردارند و نیروی وزن اطاقک به این تکیه گاه ها وارد می شود نیروی کلی را تحمل مینمایند آسانسورهای معمولی ازچهار عدد نبشی برای دور باکس آسانسور استفاده میشود. این نبشی ها در تراز طبقات بهتیرهای سقف مهار میگردند.

ادامه مطلب...

ظاهر کابین آسانسور
منتشر شده در یکشنبه, 04 خرداد 1399 04:28

طراحی و ظاهر کابین آسانسور
طراحی و ظاهر کابین آسانسور بستگی به ابعاد استاندارد کابین آسانسور برای آسایش بیشتر مسافرین، فضای داخلی هر کابین با توجه به کاربرد و سلیقه مجری آن تجهیز میشود. (مانند تلفن ، کولر ، رادیو و پخش موسیقی نورپزدازی و یا صفحه نتمایشگرهای مختلف و … ) همچنین کابین آسانسور می تواند از یک یا دو سمت در داشته باشد.
اندازه و ابعاد کابین,کابین آسانسور,محاسبات کابین,

ادامه مطلب...

طراحی چاله آسانسور
منتشر شده در شنبه, 03 خرداد 1399 08:18

1 مهم ترین مسئله در ابتدای کار، بحث طراحی چاله آسانسور در نقشه ساختمان با توجه به نیاز کارفرمایان محترم از کاربری و ترافیک ساختمان  می باشد. 
لازم است با توجه به نوع و ابعاد درب ورودی مورد نیاز، بدانیم چه عرضی برای چاله آسانسور ما مورد نیاز است. 
یا برای ظرفیت آسانسور ما چه مقدار عمق چاه لازم است و یا اگر نوع آسانسور خاصی را مانند آسانسورهای “روم لس” می خواهیم، چه ابعادی مناسب طراحی این نوع از آسانسورهاست.

ادامه مطلب...

سرویس و نگهداری آسانسور ها
منتشر شده در جمعه, 02 خرداد 1399 06:03

سرویس ها بر سه نوع است :
1سرویسهای کوتاه مدت 
2سرویس های میان مدت 
3بازسازی کامل 
سرویس های کوتاه مدت :
این سرویس ها شامل بازدید های ماهیانه و یا فصلی می باشد که
 شامل :

ادامه مطلب...

انواع درب های آسانسور
منتشر شده در پنج شنبه, 01 خرداد 1399 06:01

انواع درب
درب آسانسور، از لحاظ مکانیکی به سه دسته کلی، درب ساده ( درب طبقه لولایی و کابین بدون درب )، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم شده است. البته درب آسانسور از لحاظ الکتریکی نیز تقسیم بندی دارد. درب هایی که دارای موتور و همچنین درایو کنترل می باشند و درب هایی که فاقد آنها هستند.
نحوه عملکرد درب اتوماتیک آسانسور
در درب های اتوماتیک، مکانیزمی روی درب کابین وجود دارد که وظیفه آن علاوه بر باز و بسته کردن درب کابین، باز و بسته کردن درب طبقات نیز می باشد.

ادامه مطلب...

تعریف آسانسور
منتشر شده در چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 05:53

تعریف آسانسور 
از بررسی معماری ساختمان‌ ها در گذشته می‌توان فهمید که در گذشته توان ساخت ساختمان‌های بلند وجود داشته‌ است، ولی شاید دلیل اینکه چرا این کار چندان رواج نداشته، وجود پله‌های بسیار بوده‌ باشد. این مشکل همچنان پابرجا بود تا اینکه یک مکانیک آمریکایی به نام الیشا اوتیس ایمنی را در بالابر با به کارگیری چرخی ضامن‌دار که در صورت پاره‌ شدن طناب، اندکی پس از سقوط بالابر را متوقف می‌کرد، فراهم کرد.

ادامه مطلب...

تابلو آسانسور
منتشر شده در سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 08:13

تابلو فرمان آسانسور
آسانسورها در گذشته نه چندان دور بوسیله تابلوهای رله‌ای فرماندهی می‌شدند. فرمان از این تابلوها به موتورهای به اصطلاح دوسرعته می‌رسید. این موتورها بوسیله دو سیم پیچی که داشتند قادر بودند با دو سرعت حرکت تند و کند کنند. آسانسور با سرعت تند حرکت می‌کرد و برای ایستادن در سطح طبقات و کاهش تکان زمان ایستادن با تغییر به سرعت کند و طی مسیر کوتاهی با این سرعت می‌ایستاد.

ادامه مطلب...

ترس از سقوط آسانسور
منتشر شده در دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 07:19

هنگام سقوط آسانسور چه باید کرد ؟
با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل مکانیکی و به دنبال آن استفاده افراد از این وسایل افزایش یافته است اما همواره ترس از نقص در سیستم های مکانیکی و ایجاد حادثه با افراد همراه بوده است.این در حالی است که اکثر حوادث بزرگ بر اثر بی دقتی و یا خطای انسانی اتفاق افتاده است.
ترس از گیر کردن در آسانسور و یا سقوط آسانسور نیز همواره ذهن افراد را درگیر خود می‌کند، 

ادامه مطلب...

آماده سازی کف چاله آسانسور
منتشر شده در یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 06:10

آماده سازی کف چاله آسانسور :
الف: جهت نصب آسانسور ارتفاع مورد نیاز از کف چاله تا سطح کف سازی شده اولین توقف آسانسور قبل از بتون ریزی کف چاله حداقل باید 190 cm باشد.
ب: در زمان بتون ریزی کف چاله با عنایت به نقشه سکوهای ضربه گیر زیر کابین و زیر قاب وزنه تعادل 10 cm بتون مگر و 30 cm آرماتوربندی و بتون ریزی می شود و ارتفاع باقیمانده نباید کمتر از 150 آرماتوربندی و بتون ریزی می شود و ارتفاع باقیمانده نباید کمتر از 150cm شود.

ادامه مطلب...

آسانسورهای کششی
منتشر شده در شنبه, 27 ارديبهشت 1399 05:10

آسانسورهای کششی
نیروی محرکه در این نوع آسانسورها از یک موتور الکتریکی که معمولاً در بالای چاه آسانسور و در محلی به نام موتورخانه نصب گردیده، تأمین می‌شود. بر روی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی (اصطلاحاً سیم بکسل) وجود دارد که از یک سمت به کابین آسانسور و از سمت دیگر به وزنه‌های آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قرار دارند، متصل است. جنس این وزنه‌ها معمولاً از چدن یا بتن است. وزن این وزنه‌ها به اندازه وزن کابین به علاوه نصف ظرفیت کابین است.

ادامه مطلب...

انواع درب آسانسور
منتشر شده در پنج شنبه, 25 ارديبهشت 1399 05:27

انواع درب
درب آسانسور، از لحاظ مکانیکی به سه دسته کلی، درب ساده ( درب طبقه لولایی و کابین بدون درب )، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم شده است. البته درب آسانسور از لحاظ الکتریکی نیز تقسیم بندی دارد. درب هایی که دارای موتور و همچنین درایو کنترل می باشند و درب هایی که فاقد آنها هستند.

ادامه مطلب...

کابین در آسانسور
منتشر شده در چهارشنبه, 24 ارديبهشت 1399 04:56

کابین آسانسور جزئی از یک آسانسور میباشد که مسافر ، بار و یا هر دو را در خود جای میدهد و در انواع نفربر ، خودروبر ، معلول بر و تخت بر ساخته میشود .
کابین اتاقکی فلزی است که بین فضای ریل ها ، توسط سیم بکسل در داخل مسیری عمودی آویزان میشود .
کابین ها دارای کف برای ایستادن مسافران ، دیواره هایی برای حفاظت مسافرین و یا بار ، سقف و معمولٲ در می باشد و باید در تراز هر طبقه متوقف نموده و در حین ورود و خروج مسافر یا بار در آن تراز باقی بماند .

ادامه مطلب...

تعریف درب آسانسور
منتشر شده در سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 04:27

تعریف درب آسانسور
درب آسانسور در یک سیستم آسانسوری، به طور همزمان دارای دو جنبه ایمنی و تزئینی است، در نتیجه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، در ضمن باید در هنگام نصب آن مانند قسمت های دیگر مکانیکی آسانسور، دقت زیادی انجام پذیرد، زیرا کمترین بی دقتی می‌تواند خرابی‌های مکرر آسانسور را در پی داشته باشد و ممکن است موجب تحمیل زیان های مالی فراوانی شود. در هر آسانسور دو نوع درب وجود دارد:

ادامه مطلب...

آسانسور هیدرولیک
منتشر شده در دوشنبه, 22 ارديبهشت 1399 11:27

آسانسور هیدرولیک:
آسانسورهایی که با نیروی فشار روغن کار می کنند به آسانسورهای هیدرولیک معروف اند. 
در این آسانسورها جک و پاوریونیت تامین کننده نیروی محرکه می باشند. 
ساده ترین شکل این آسانسورها تنها شامل یک سیلندر و پیستون می باشد که به طور مستقیم به زیر کابین متصل شده اند. 
با چرخیدن موتور، تلمبه ، روغن را از مخزن به سیلندر پمپاژ کرده و با پر شدن ظرفیت سیلندر، روغن با فشار ،کابین و پیستون را به طرف بالا ????به حرکت در می آورد. 

ادامه مطلب...

کابین آسانسور ام دی اف
منتشر شده در یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 06:43

 
کابین آسانسور یکی از قطعات اساسی در آسانسور است. این قطعه پناهگاه امنی برای مسافرین و بار محسوب می گردد. کابین ها معمولا در اندازه و ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. جنس پوشش داخلی کابین ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا کابین بیشتر از قطعات دیگر در معرض دید می باشد. در کابین ها از اجناس مختلفی برای پوشش داخلی استفاده می شود. ام دی اف یکی از آن ها است. کابین آسانسور ام دی اف دارای ظاهری زیبا و یکی از کابین هایی است که بیشترین استفاده را در ساختمان های اداری و مسکونی دارد.

ادامه مطلب...

طراحی کابین آسانسور
منتشر شده در شنبه, 20 ارديبهشت 1399 03:41

طراحی کابین آسانسور
پر واضح است که هر چه طراحی داخلی یک کابین آسانسور شکیل تر باشد رضایت مسافرین بیشتر فراهم میگردد. همچنین باعث بالا رفتن کلاس کاری مجتمع مربوطه خواهد شد. در بخش فروش کابین آسانسور انواع کابین با انواع طراحی بیان شده است ولی در حالت کلی باید بیان کنیم که طراحی کابین در انواع مختلفی انجام می شود که شامل موارد زیر است:

ادامه مطلب...

کابین آسانسور مرغوب
منتشر شده در جمعه, 19 ارديبهشت 1399 05:07

کابین آسانسور مرغوب
امروزه در بسیاری از ساختمان های لوکس اداری، تجاری، مسکونی و رستوران های مجلل و … از کابین های آسانسور لاکچری برای جذب بیشتر مشتریان در آسانسور ها استفاده می شود. 
در دستگاه آسانسور اتاقک کوچکی نصب می شود که به آن کابین آسانسور گفته می شود. در واقع این وسیله همانند پناهگاهی کوچک، امنیت مسافرین و بار را به دوش می کشد.

ادامه مطلب...

کابین آسانسور پاناروما
منتشر شده در پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1399 05:02

 

امروزه آسانسورهای پاناراما نقش مهمی در زیبایی طراحی معماری ساختمان، ایفا می‌کند که این مسأله مورد توجه بسیاری از مهندسان و سازندگان ساختمان است.
آسانسور پانوراما دارای تنوع بسیار زیادی در زمینه طراحی بوده که نه تنها معمار را در طراحی معماری خود محدود نمی‌نماید، بلکه ایده‌های متنوعی را نیز ارائه می‌کند.
آسانسورهای پاناراما معمولا با دو سیستم کششی و هیدرولیک نصب می‌گردند که هر کدام در شرایطی مزیت‌هایی بر دیگری دارند.

ادامه مطلب...

شرایط موتورخانه آسانسور
منتشر شده در چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 03:45

شرایط موتورخانه آسانسور:
موتورخانه باید به شکلی ساخته شود که در برابر نیروها  و بارهای وارده مقاوم باشد و از مواد بادوامی که ایجاد گردو غبار ننمایند، ساخته شود.
کف موتورخانه باید از مصالح غیر لغزنده مانند بتن ماله کشی شده یا ورق آج دار باشد.
ابعاد موتورخانه آسانسور:
ابعاد موتورخانه باید به گونه ای باشد که امکان دسترسی آسان و ایمن به تجهیزات داخل آن به ویژه تجهیزات برقی را فراهم کند.

ادامه مطلب...

کابین آسانسور لاکچری
منتشر شده در سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 07:06

کابین آسانسور لاکچری
همانطور که می دانید، کابین آسانسور مسیولیت حفاظت از مسافرین و بار را به عهده دارد. از آنجایی که کابین بیشتر از قطعات آسانسور در معرض دید افراد است، علاوه بر موضوع حفاظت، باید از نظر ظاهری نیز جذاب باشد. در برخی مواقع می بینیم که سازندگان کابین برای بهتر دیده شدن و جذاب و دلچسب شدن فضای کابین از اجناس مختلفی در پوشش کابین استفاده می کنند. علاوه بر این به کار بردن خلاقیت و سلیقه در نورپردازی داخل کابین بسیار حائز اهمیت است

ادامه مطلب...

آینه در کابین آسانسورها
منتشر شده در دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 07:49

همه ما در پایان یک روز سخت و خسته‌کننده زمانی که منتظر آسانسور برای رسیدن به خانه‌هایمان هستیم، پس از باز شدن درب آسانسور متوجه وجود آینه در کابین آسانسور می‌شویم. (قیافمون تو اون وضعیت دیدن داره!)
اما دلیل وجود آینه در کابین آسانسورها چیست؟ همه ما مطمئناً تاکنون یک‌بار از خودمان این سوال را پرسیده‌ایم! اما جواب آن را نمی‌دانیم.
چرا در کابین آسانسورها آینه نصب می‌کنند؟ 

ادامه مطلب...

ایمنی آسانسور
منتشر شده در یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399 06:20

ایمنی آسانسورها
آسانسورهای مدرن ایمن هستند ولی در اغلب آسانسورهای قدیمی از ایمنی خبری نیست، مگر این كه برای افزایش ایمنی بازسازی و تجهیز شده، باشند. آسانسورها باید مجهز به قفل ضدسقوط باشند.
این وسیله ابزاری مكانیكی و ساده است كه می‌توان آن را به كابین آسانسورها اضافه كرد. داشتن زنگ خطر برای درخواست كمك در صورت محبوس‌شدن، برق اضطراری و زنگ خطر اضافه بار نیز برای آسانسورها در ساختمان‌های مسكونی و تجاری ضروری است.

ادامه مطلب...

آداب استفاده ازآسانسور
منتشر شده در شنبه, 13 ارديبهشت 1399 04:44

ايمني آسانسورها معمولا جدي گرفته نمي‌شود. دليل صحت اين ادعا نيز قرارگيري حوادث آسانسور جزو ده سانحه پرتكرار ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني طي يك دهه اخير است. در نظر اغلب افراد، كاركردن آسانسور دليل ايمني آن است و اگر هم كار نكند بايد براي تعمير آن اقدام كرد.
در اين شرايط ايمني فراموش مي‌شود و ضرورت بازديدهاي دوره‌اي از كاركرد مكانيكي، فيزيكي و الكترونيكي آسانسورها امري غريب به نظر مي‌رسد! آسانسورها در اماكن مسكوني و آپارتمان‌ها جزو مشاع ساختمان محسوب مي‌شوند و رسيدگي به امور آنها بر عهده مدير ساختمان است.

ادامه مطلب...

ایمنی آسانسورها
منتشر شده در جمعه, 12 ارديبهشت 1399 04:16

ایمنی آسانسورها
آسانسورهای مدرن ایمن هستند ولی در اغلب آسانسورهای قدیمی از ایمنی خبری نیست، مگر این كه برای افزایش ایمنی بازسازی و تجهیز شده، باشند. آسانسورها باید مجهز به قفل ضدسقوط باشند.
این وسیله ابزاری مكانیكی و ساده است كه می‌توان آن را به كابین آسانسورها اضافه كرد. داشتن زنگ خطر برای درخواست كمك در صورت محبوس‌شدن، برق اضطراری و زنگ خطر اضافه بار نیز برای آسانسورها در ساختمان‌های مسكونی و تجاری ضروری است.

ادامه مطلب...

راه اندازی آسانسور
منتشر شده در پنج شنبه, 11 ارديبهشت 1399 04:52

فرق راه اندازی آسانسور با درایو اوپن(بدون انکودر) 
و درایو کلوز(با انکودر)چیست؟ 
و چرا کلوز بهتره؟
در اوپن،درایو برای حرکت موتور همزمان خروجی ولتاژ و فرکانس 
را از حداقل به حداکثر افزایش داده و سپس در فرکانس حداکثر 
ادامه مسیر میدهد و فقط پارامترهای موتور،مثل جریان و ولتاژ را در اختیار دارد و آیتم دیگری برای کنترل بهتر موتور ندارد،

ادامه مطلب...

ایمن فراز الوند
نمایشگاه دایمی تهران ، خيابان سبلان جنوبى ، پايين تر از سه راه قاسم آباد ، پلاك ١٠٠

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تولیدی صنعتی ایمن فراز الوند می باشد. Copyright © 2016

< webdesign طراحی نوبخت >