نمایشگاه دایمی تهران ، خيابان سبلان جنوبى ، پايين تر از سه راه قاسم آباد ، پلاك ١٠٠
 • فرمیکا

  فرمیکا ساده و برجسته more info

 • روکش سانترال

  درب های روکش سانترال more info

 • درب لولایی

  مشخصات فنی دربmore info

 • آسانسور

  مشخصات فنی کابین آسانسورmore info

درب لولایی ایرانی
منتشر شده در پنج شنبه, 13 شهریور 1399 03:47

انواع درب لولایی 
درب لولایی از درب های نیمه اتوماتی است که در دو محصول ایرانی و وارداتی در بازار کار وجود دارد، درب لولایی ایرانی در مدل لته سنگین با ورق 2 میل که این محصول نیز در عرض های بازشو 70، 80 و 90 موجود است.
البته رنگ بندی خاصی نیز برای این محصول در نظر گرفته شده است .
درب اتوماتیک لولایی وارداتی دارای مشخصه های زیر است:

ادامه مطلب...

انواع آسانسور از نظر کاربرد
منتشر شده در دوشنبه, 10 شهریور 1399 12:18

انواع آسانسور از نظر کاربرد
آسانسور دستگاهی است دائمی‌که برای جا به جایی اشخاص یا کالا، بین طبقات ساختمان بوده و در طبقات مشخصی عمل می‌نماید. دارای کابینی است که ساختار، ابعاد و تجهیزات آن به اشخاص به سهولت اجازه استفاده می‌دهد و میان ریلهای منصوبه عمودی با حداکثر انحراف 15 درجه حرکت می‌کند. آسانسور وسیله نقلیه 

ادامه مطلب...

آسانسور هیدرولیک
منتشر شده در سه شنبه, 04 شهریور 1399 07:13

آسانسور هیدرولیک:
آسانسورهایی که با نیروی فشار روغن کار می کنند به آسانسورهای هیدرولیک معروف اند. 
در این آسانسورها جک و پاوریونیت تامین کننده نیروی محرکه می باشند. 
ساده ترین شکل این آسانسورها تنها شامل یک سیلندر و پیستون می باشد که به طور مستقیم به زیر کابین متصل شده اند. 
با چرخیدن موتور، تلمبه ، روغن را از مخزن به سیلندر پمپاژ کرده و با پر شدن ظرفیت سیلندر، روغن با فشار ،کابین و پیستون را به طرف بالا ????به حرکت در می آورد. 

ادامه مطلب...

کابین آسانسور
منتشر شده در دوشنبه, 03 شهریور 1399 08:56

کابین آسانسور همان اتاق کوچک فلزی است که افراد برای طی کردن طبقات ساختمان از آن کمک می گیرند. کابین آسانسور در چاه آسانسور قرار گرفته و حرکت آن به صورت عمودی است که طبقات ساختمان را به سمت بالا و پایین طی می کند. کابین آسانسور اتاقک کوچکی است که علاوه بر افراد، بار را هم در آسانسور جابجا می کند. ارتفاع آن از ۱۹۰ سانتی متر به بالا و کابین با سقف بلند که ارتفاع  آن بیش از دو متر می باشد تقسیم می گردد. کابین آسانسور در مدل ها و طرح های مختلف تولید می شوند. کابین آسانسور استیل طلایی یکی از همین مدل ها است.

ادامه مطلب...

تابلو آسانسور
منتشر شده در شنبه, 01 شهریور 1399 08:03

تابلو فرمان آسانسور
آسانسورها در گذشته نه چندان دور بوسیله تابلوهای رله‌ای فرماندهی می‌شدند. فرمان از این تابلوها به موتورهای به اصطلاح دوسرعته می‌رسید. این موتورها بوسیله دو سیم پیچی که داشتند قادر بودند با دو سرعت حرکت تند و کند کنند. آسانسور با سرعت تند حرکت می‌کرد و برای ایستادن در سطح طبقات و کاهش تکان زمان ایستادن با تغییر به سرعت کند و طی مسیر کوتاهی با این سرعت می‌ایستاد.

ادامه مطلب...

درب آسانسور
منتشر شده در دوشنبه, 27 مرداد 1399 14:10

درب آسانسور و انواع آن
درب آسانسور به طور کلی دارای دو جنبه تزیینی و ایمنی است. و نصب آن همانند دیگر قسمت های آسانسور بسیار مهم و حساس است. زیرا اگر این کار با دقت انجام نشود ممکن است در آینده متحمل هزینه های اضافی شوید. به طور کلی در یک دستگاه آسانسور دو نوع درب احتیاج است. یکی درب طبقه و دیگری درب کابین.
درب طبقه
درب طبقه که به تعداد توقف های آسانسور بستگی دارد، درب هایی هستند که در محل ورودی طبقات به کابین قرار می گیرند. 

ادامه مطلب...

درب های آسانسور
منتشر شده در شنبه, 25 مرداد 1399 10:39

 

درب آسانسور در یک سیستم آسانسوری، به طور همزمان دارای دو جنبه ایمنی و تزئینی است، در نتیجه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، در ضمن باید در هنگام نصب آن مانند قسمت های دیگر مکانیکی آسانسور، دقت زیادی انجام پذیرد، زیرا کمترین بی دقتی ممکن است موجب تحمیل زیان های مالی فراوانی شود.
انواع درب دستگاه آسانسور

ادامه مطلب...

تلفن داخل کابین آسانسور
منتشر شده در چهارشنبه, 22 مرداد 1399 06:48

تمامی آسانسور ها علاوه بر زنگ خطر اضطراری باید دارای تلفن باشند تا در مواقع لزوم بتوان با بیرون از ساختمان تماس گرفت. در اواسط سال ۱۳۹۵ با توجه به تغییراتی که در استاندارد آسانسور به وجود آمد، نصب تلفن داخل کابین آسانسور لازم شد. به همین منظور تمامی پنل ها و شستی هایی که بعد از این تاریخ تولید شدند همگی به صورت یکپارچه به تلفن نیز مجهز شدند. اما برخی از کابین ها که قبل از این ساخته شده بودند، فاقد تلفن بودند که آنها نیز می بایست مطابق با استاندارد آسانسور به صورت روکار به تلفن مجهز شوند.

ادامه مطلب...

نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور
منتشر شده در سه شنبه, 21 مرداد 1399 06:30

نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور
طراح بایدتعدادظرفیت ونوع (مسافروباربرو…) آسانسورهای ساختمان رادرمراحل اولیه طراحی تعیین نموده وبراساس اطلاعات حاصله ومقررات جانمایی میکند .پیش بینی تمهیدات لازم متناسب باشرایط اقلیمی به عهده طراح میباشد .
۱- ساختمانهای بیش ازچهارطبقه باحداکثرطول مسیرحرکت بیش از ۵/۱۰ متر(کف ورودی اصلی تاکف آخرین توقف) تعبیه آسانسورالزامی می باشد. (معمولا بیش از۴ طبقه(

ادامه مطلب...

درب های نیمه اتوماتیک
منتشر شده در چهارشنبه, 15 مرداد 1399 12:01

انواع درب لولایی
درب لولایی از درب های نیمه اتوماتی است که در دو محصول ایرانی و وارداتی در بازار کار وجود دارد، درب لولایی ایرانی در مدل لته سنگین با ورق 2 میل که این محصول نیز در عرض های بازشو 70، 80 و 90 موجود است.
البته رنگ بندی خاصی نیز برای این محصول در نظر گرفته شده است 

ادامه مطلب...

نحوه انتقال بار آسانسور
منتشر شده در سه شنبه, 14 مرداد 1399 14:20

نحوه انتقال بار آسانسور:
در عمل نیروی آسانسور بین تیر هایی که در اطراف داکت قرار داده میشوند و شاستی آسانسور هم به این تیر ها متصل می گردد منتقل می گردد اما از لحاظ فنی در اطاقک آسانسور تکیه گاه هایی که در اطراف حفره آسانسور قراردارند و نیروی وزن اطاقک به این تکیه گاه ها وارد می شود نیروی کلی را تحمل مینمایند آسانسورهای معمولی ازچهار عدد نبشی برای دور باکس آسانسور استفاده میشود. این نبشی ها در تراز طبقات بهتیرهای سقف مهار میگردند.

ادامه مطلب...

ایمنی آسانسور
منتشر شده در دوشنبه, 13 مرداد 1399 11:32

ایمنی آسانسورها
آسانسورهای مدرن ایمن هستند ولی در اغلب آسانسورهای قدیمی از ایمنی خبری نیست، مگر این كه برای افزایش ایمنی بازسازی و تجهیز شده، باشند. آسانسورها باید مجهز به قفل ضدسقوط باشند.
این وسیله ابزاری مكانیكی و ساده است كه می‌توان آن را به كابین آسانسورها اضافه كرد. داشتن زنگ خطر برای درخواست كمك در صورت محبوس‌شدن، برق اضطراری و زنگ خطر اضافه بار نیز برای آسانسورها در ساختمان‌های مسكونی و تجاری ضروری است.

ادامه مطلب...

آینه در کابین آسانسورها
منتشر شده در یکشنبه, 12 مرداد 1399 08:04

همه ما در پایان یک روز سخت و خسته‌کننده زمانی که منتظر آسانسور برای رسیدن به خانه‌هایمان هستیم، پس از باز شدن درب آسانسور متوجه وجود آینه در کابین آسانسور می‌شویم. (قیافمون تو اون وضعیت دیدن داره!)
اما دلیل وجود آینه در کابین آسانسورها چیست؟ همه ما مطمئناً تاکنون یک‌بار از خودمان این سوال را پرسیده‌ایم! اما جواب آن را نمی‌دانیم.
چرا در کابین آسانسورها آینه نصب می‌کنند؟ 

ادامه مطلب...

سیستمهای کنترل آسانسور
منتشر شده در شنبه, 11 مرداد 1399 11:27

 سیستمهای کنترل آسانسور 
تکانهای شدید کابین آسانسور هنگام حرکت،یک خصیصه ی بارز در آسانسورهای سنتی موسوم به دوسرعته می باشدکه برای برخی افراد،به خصوص بیماران و سالخوردگان بسیار ناخوشایند است.
درایور کنترل سرعت موتور،یک سیستم الکترونیکی قدرت است که با قرار گرفتن در مجموعه ی سیستم کنترل آسانسور می تواند جهت کنترل سرعت وشتاب موتور آسانسور که معمولا از نوع سه فاز آسنکرون می باشد،مورد استفاده قرار گیرد.

ادامه مطلب...

سیستم آسانسور
منتشر شده در پنج شنبه, 09 مرداد 1399 04:18

 
درب آسانسور در یک سیستم آسانسوری، به طور همزمان دارای دو جنبه ایمنی و تزئینی است، در نتیجه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، در ضمن باید در هنگام نصب آن مانند قسمت های دیگر مکانیکی آسانسور، دقت زیادی انجام پذیرد، زیرا کمترین بی دقتی می‌تواند خرابی‌های مکرر آسانسور را در پی داشته باشد و ممکن است موجب تحمیل زیان های مالی فراوانی شود. در هر آسانسور دو نوع درب وجود دارد:

ادامه مطلب...

آسانسور دو کابین
منتشر شده در چهارشنبه, 08 مرداد 1399 14:15

 

آسانسورهای دو طبقه در میدان میدلند ، ناگویا ، ژاپن
یک آسانسور دو طبقه یا آسانسور دو طبقه یک آسانسور استبا دو کابین به هم وصل شده ، یکی در بالای دیگری. این امر باعث می شود مسافران در دو طبقه متوالی بتوانند همزمان از آسانسور استفاده کنند ، به طور قابل توجهی ظرفیت مسافر شافت آسانسور را افزایش می دهند. چنین طرحی می تواند بهره وری را در ساختمانهایی بهبود بخشد که حجم ترافیک معمولاً دارای یک آسانسور واحد در هر طبقه باشد. به عنوان مثال 

ادامه مطلب...

درب طبقه لولایی و کابین بدون درب
منتشر شده در شنبه, 21 تیر 1399 03:21

انواع درب
درب آسانسور، از لحاظ مکانیکی به سه دسته کلی، درب ساده ( درب طبقه لولایی و کابین بدون درب )، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم شده است. البته درب آسانسور از لحاظ الکتریکی نیز تقسیم بندی دارد. درب هایی که دارای موتور و همچنین درایو کنترل می باشند و درب هایی که فاقد آنها هستند.

ادامه مطلب...

ترافیک آسانسور
منتشر شده در جمعه, 20 تیر 1399 05:17

 

ترافیک آسانسور از موارد حائز اهمیت در ساختمان است. آسانسور های موجود باید قابلیت جابجائی کافی را داشته باشندبه طوریکه ازدحام در همکف یا طبقات رخ نداده و زمان انتظار و زمان حرکت در حد قابل قبول باشد.

 
اوج ترافیک
درساختمانهایی که منحصرا” یک شرکت یا سازمان در آن مستقر می باشد ساعات اوج ترافیک اول صبح، وقت  نهار و زمان ترک محل کار در پایان شیفت می باشد. ترافیک بین طبقات در تمام روز قابل پیش بینی است. 

ادامه مطلب...

چگونگی کار آسانسورها
منتشر شده در پنج شنبه, 19 تیر 1399 05:34

آسانسورها چگونه کار میکنند
همه ما در طول روز بارها و بارها از آسانسور استفاده میکنیم اما تا بحال شده است که درباره نحوه کار کردن آسانسورها فکر کنید ؟ ما در این مطلب با یک ویدئو شما را با نحوه کار کردن آسانسورها آشنا میکنیم.
در سال 1800 تولید فولاد ، انقلابی در ساخت ساختمانهای بلند مرتبه ایجاد کرد. اسکلت بندی بناها به کمک فلزات شروع شد و معماران و مهندسان آسمانخراشهایی به طول صدها پا ساختند.

ادامه مطلب...

زیباسازی آسانسور
منتشر شده در چهارشنبه, 18 تیر 1399 06:22

تزئینات کابین آسانسور 
به‌طور کلی زیباسازی آسانسور شامل این موارد است:
داخل کابین آسانسور (شامل تعویض کف آسانسور، تعویض بدنه‌های کابین آسانسور، نورپردازی، تعوضی دستگیره، تعویص پنل کلیدهای کابین و غیره).
 درب آسانسور
شاستی‌های آسانسور
درب آسانسور تاثیر زیادی بر ظاهر آسانسور دارد و نوآوری‌های زیادی در این‌باره صورت گرفته است.

ادامه مطلب...

سیستم هیدرولیک در آسانسور ها
منتشر شده در سه شنبه, 17 تیر 1399 03:54

اخیراً آسانسورهای هیدرولیکی نیز جای خود را در بین کاربران خانگی باز کرده‌اند. در اروپا بیش از ۷۰ درصد از آسانسورهای زیر ۵ طبقه هیدرولیک استفاده می‌شوند که از محاسن این نوع آسانسورها می‌توان به نرمی حرکت در استارت اولیه؛ خرابی و استهلاک بسیار کم؛ سهولت در عیب‌یابی و تعمیر؛ ایجاد آسانسورهای زیبا و شیشه‌ای به دلیل حذف کادر وزنه و سیم بکسل؛ احتیاج به سازه سبک؛ عدم نیاز به موتورخانه

ادامه مطلب...

درب طبقه لولایی
منتشر شده در دوشنبه, 16 تیر 1399 04:22

انواع درب
درب آسانسور، از لحاظ مکانیکی به سه دسته کلی، درب ساده ( درب طبقه لولایی و کابین بدون درب )، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم شده است. البته درب آسانسور از لحاظ الکتریکی نیز تقسیم بندی دارد. درب هایی که دارای موتور و همچنین درایو کنترل می باشند و درب هایی که فاقد آنها هستند.
نحوه عملکرد درب اتوماتیک آسانسور
در درب های اتوماتیک، مکانیزمی روی درب کابین وجود دارد که وظیفه آن علاوه بر باز و بسته کردن درب کابین، باز و بسته کردن درب طبقات نیز می باشد.

ادامه مطلب...

ايمني آسانسورها
منتشر شده در یکشنبه, 15 تیر 1399 04:07

ايمني آسانسورها معمولا جدي گرفته نمي‌شود. دليل صحت اين ادعا نيز قرارگيري حوادث آسانسور جزو ده سانحه پرتكرار ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني طي يك دهه اخير است. در نظر اغلب افراد، كاركردن آسانسور دليل ايمني آن است و اگر هم كار نكند بايد براي تعمير آن اقدام كرد.
در اين شرايط ايمني فراموش مي‌شود و ضرورت بازديدهاي دوره‌اي از كاركرد مكانيكي، فيزيكي و الكترونيكي آسانسورها امري غريب به نظر مي‌رسد! آسانسورها در اماكن مسكوني و آپارتمان‌ها جزو مشاع ساختمان محسوب مي‌شوند و رسيدگي به امور آنها بر عهده مدير ساختمان است.

ادامه مطلب...

درب‌های شیشه لولایی
منتشر شده در شنبه, 14 تیر 1399 04:57

درب لولایی شیشه فروشگاهی
درب لولایی شیشه فروشگاهی لولایی گزینه‌ای مناسب برای ایجاد یک حس زیبا و مدرن است که اجازه می‌دهد نور طبیعی در سراسر محیط از فروشگاه و یا مغازه جریان یابد.
درب شیشه لولایی می‌تواند با توجه به درخواست شما طراحی گردد و برای شما نصب شود. درب‌های شیشه لولایی

ادامه مطلب...

بازرسی و سرویس آسانسور
منتشر شده در پنج شنبه, 12 تیر 1399 07:25


سرویس ونگهداری آسانسور به شدت اهمیت دارد زیرا جلوگیری میکند از هزینه های سنگینی که در اثر نداشتن سرویسکار  به وجود می آید.سرویس آسانسور دارای اهمیت فراوانی است.و اهمیت سرویس دوره ای برکسی پوشیده نیست.باید به این نکته توجه نمود همه  سیستم ها نیاز به سرویس شدن دارند و اگر سرویس کردن یا بازبینی به صورت دوره ای انجام نگردد

ادامه مطلب...

درب آسانسور طلایی
منتشر شده در سه شنبه, 10 تیر 1399 02:24

درب آسانسور طلایی از نمونه درب های موجود در بازار است که در بسیاری از آسانسور های لوکس بکار برده می شود. درب آسانسور علاوه بر ایجاد امنیت باید طوری طراحی شود که دارای ظاهری زیبا و جذاب نیز باشد. یکی از دغدغه های بزرگ مدیران ساختمان انتخاب طرح و رنگ درب آسانسور است. توصیه می شود طرحی را انتخاب نمایید که با نمای داخلی کابین و یا نمای داخلی ساختمان شما هماهنگی داشته باشد.

ادامه مطلب...

تابلو فرمان های رله‌ای
منتشر شده در دوشنبه, 09 تیر 1399 03:00

تابلو فرمان های رله‌ای
آسانسورها در گذشته نه چندان دور بوسیله تابلوهای رله‌ای فرماندهی می‌شدند. فرمان از این تابلوها به موتورهای به اصطلاح دوسرعته می‌رسید. این موتورها بوسیله دو سیم پیچی که داشتند قادر بودند با دو سرعت حرکت تند و کند کنند. آسانسور با سرعت تند حرکت می‌کرد و برای ایستادن در سطح طبقات و کاهش تکان زمان ایستادن با تغییر به سرعت کند و طی مسیر کوتاهی با این سرعت می‌ایستاد.

ادامه مطلب...

آسانسورهای سیستم کششی
منتشر شده در یکشنبه, 08 تیر 1399 12:06

آسانسورهای کششی
نیروی محرکه در این نوع آسانسورها از یک موتورالکتریکی که اکثراً در بالای چاه آسانسور و در برخی طراحی‌ها درپایین کنار چاهک و در محلی به نام موتورخانه نصب گردیده، تأمین می‌شود. بر روی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی (اصطلاحاً سیم بکسل) وجود دارد که از یک سمت به کابین آسانسور و از سمت دیگر به وزنه‌های آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قرار دارند، متصل است. جنس این وزنه‌ها معمولاً از چدن یا بتن است

ادامه مطلب...

آسانسور خودروبر
منتشر شده در شنبه, 07 تیر 1399 06:13

آسانسور خودروبر از بزرگ ترین تیپ آسانسور ها می باشد که جهت حمل خودرو به طبقات از آن استفاده می گردد.
آسانسور ماشین بر از لحاظ ارتفاع محدودیت ندارد ولی بهتر است تا ارتفاع سه طبقه از سیستم هیدرولیک و بالاتر از آن از سیستم کششی استفاده گردد.

ادامه مطلب...

طراحی داخلی کابین
منتشر شده در پنج شنبه, 05 تیر 1399 04:18

ساخت کابین آسانسور
نقشه کشی کابین یکی از آن دسته از موارد مهمی است که در طراحی کابین آسانسور باید به آن توجه شود. داشتن اندازه های دقیق هر یک از قسمت های کابین توسط طراح الزامی است. یکی از نرم افزارهایی که در زمینه نقشه کشی کابین آسانسور مورد استفاده طراحان است نرم افزار Lift Designer می باشد.
همان طور که در قبل اشاره کردیم، مجدد به بیان انواع کابین آسانسور می پردازیم:

ادامه مطلب...

ایمن فراز الوند
نمایشگاه دایمی تهران ، خيابان سبلان جنوبى ، پايين تر از سه راه قاسم آباد ، پلاك ١٠٠

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تولیدی صنعتی ایمن فراز الوند می باشد. Copyright © 2016

< webdesign طراحی نوبخت >