آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

آسانسور چگونه کار می کند ؟

امروزه در هر ساختمانی که تعداد طبقات آن زیاد است شما می توانید یکی از انواع آسانسور ها را در آن ساختمان ها مشاهده کنید. یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که شاید ذهن شما را در مورد این وسیله مشغول کند این است که کارکرد آن را به خوبی متوجه شوید. در واقع باید بدانید این تجهیزات ساختمانی از بخش های متنوعی تشکیل شده است که هر یک از بخش های آن دارای وظیفه جداگانه ای می باشند. شما بهتر است به خوبی با هر بخش آن آشنایی بیشتری داشته باشید تا بتوانید به خوبی در مورد سیستم آن اطلاعات لازم را داشته باشید.

شما برای اینکه به خوبی در مورد کارکرد آسانسور اطلاعات لازم را داشته باشید نیاز است که با اجزای آن آشنایی بیشتری به دست آورید. هر یک از اجزای آن که نقش مهمی در سیستم آن دارد را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات شما هم در مورد کارکرد آن بیشتر شود. باید بدانید هر یک از بخش های این سیستم  و عملکرد آنها بر اساس سیستم قدرتی متنوع می باشد که شما باید به خوبی با هر بخش آن آشنایی لازم را داشته باشید. شرکت ایمن فراز الوند هر یک از بخش های عملکردی این تجهیزات را به بهترین نحو ممکن روی آن نصب می کند.

بخوانید : آشنایی با چگونگی کار آسانسورها ، دو نمونه از سیستم های ایمنی آسانسورها ، وظایف و انواع تابلو فرمان آسانسور

آسانسور

معرفی اجزای آسانسور که روی کارکرد آن تاثیر دارد :

برخی از اجزای مهمی که در هر یک از انواع آسانسور ها وجود دارد و شما باید با آنها آشنا باشید تا به خوبی متوجه کارکرد آن شوید عبارت می باشد از :

  1. مدار فرمان :

مدار فرمان از سه بخش تشکیل می شود که یکی از آنها مدار قدرت است، دیگری مدار فرمان ولتاژ پایین می باشد و و مدار فرمان 90 تا 220 ولت هم بخش دیگری آن به شمار می رود. این مدارها هر کی از درجه بندی های متفاوتی بهره مند هستند که درجه بندی آنها باید بدانید بر اساس اصول مشخص شده ای می باشد. سیستم های متنوعی به مدار فرمان وصل می باشند که هر یک از این سیستم ها در صورتی که مدار فرمان به درستی کار نکند کار نمی کنند. نصابان و تکنسین های شرکت ایمن فراز الوند هر یک از مدارهای فرمان را به بهترین نحو ممکن دقیقا در جای مشخص شده شان نصب می کنند.

  1. موتور :

موتو از دیگر بخش های مهمی می باشد که روی آسانسور ها نصب می شود. موتورها هم از چندین بخش تشکیل می شوند که هر یک از بخش های آن دارای وظیفه جداگانه ای است. سرعت برخی از آنها بسیار بالا بوده و برخی از آنها سرعت پایین تری دارند. بستگی به نوع تجهیزات شما باید یکی از این موتورها را نصب کنند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد موتورها وجود دارد این است که آنها تنها وزن افراد را تحمل و حمل می کنند. کارکرد آنها به گونه ای است که سیم بکسل را از یک طرف با تعدادی وزنه به طرف دیگر کابین می بندند.

  1. ترمز :

سیستم ترمز آسانسور ها از یک سیم پیچ تشکیل شده است که هسته فلزی آن متحرک می باشد و بازو و لنت ترمز هم از جمله بخش های تشکیل شونده آن می باشد. درگیر بودن این بخش یکی از مهمترین ویژگی هایی است که دارد . ولتاژ کاری ترمز و نوع ولتاژی که روی آن نصب شده است تا حد بسیار زیادی متغیر می باشد و روی پلاک آن هم ترمز نوشته شده است. متداول بودن آن در هر یک از تجهیزات از جمله اصلی ترین و مهمترین ویژگی هایی است که دارد.

بخوانید : آشنایی با انواع سیستم های کنترل آسانسور ، 5 مورد از معیارهای انتخاب تابلو فرمان های رله ای

آسانسور

  1. سیستم درب بازکن اتوماتیک :

این سیستم را به دو شکل در آسانسور ها طراحی کرده اند. یکی از آنها درب های معمولی می باشد و دیگری درب های اتوماتیک است که آنها را به دسته های متفاوتی تقسیم بندی نموده اند. در نمونه اول یکی از دستگاه های کوچک فلزی را با هسته متحرک و سیم پیچ روی کابین نصب می کنند که وظیفه اصلی آن باز کردن درب می باشد. اما باید بدانید در نوع دوم وظیفه باز کردن درب بر عهده یک موتور الکتریکی می باشد که روی درب نصب شده است. این موتور در سیستم های جدید تولید و طراحی می شود که هر یک از آنها عملکرد متفاوتی بر عهده دارند.

  1. سیستم روزیون :

این سیستم را تعمیرکار و یا سرویس کار ایجاد می نماید که زمان تعمیرات به او کمک بسیار زیادی می نماید. قابل کنترل بودن آن توسط تعمیرکار یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی است که دارد. در این سیستم باید بدانید که آسانسور ها با سرعت بسیار کمی کار می کنند و به همین دلیل امنیت بیشتری هم دارند. البته که باید بدانید بیشتر این سیستم را برای تعمیرات استفاده می کنند تا تعمیرکار به خوبی بتواند هر بخش را تعمیر کرده و کارکرد آن را بهبود ببخشد.

Instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp