آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

آشنایی با نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور

شما زمانی که هر یک از انواع آسانسورها را سفارش می دهید باید به خوبی در مورد نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور اطلاعات لازم را داشته باشید. البته که بهتر است بدانید این محاسبه بیشتر وظیفه طراحی است که آسانسور شما را طراحی و تولید می کند. هر یک از آسانسورها ظرفیت های مختلفی دارند و این مسئله به نوع آنها و تعداد طبقاتی است که ساختمان داد بستگی خواهد داشت. بنابراین شما در این حوزه باید اطلاعات خود را افزایش دهید تا آشنایی لازم را به دست آورید. در واقع شما باید بدانید انتخاب کردن ظرفیت آسانسور زمانی که سفارش آن را ارائه می دهید یکی از مهمترین تصمیم هایی است که باید به آن دقت داشته باشید.

زمانی که در نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور اشتباه رخ دهد امکان دارد که رضایت مسافرین را به طور کلی کاهش دهد و آنها با خیال راحت از آن استفاده نکنند. در واقع شما باید بدانید بی توجهی به این مورد موجب ضرر اقتصادی هم می شود و بر همین اساس شما باید از آن جلوگیری کنید. مسئولیت تعیین ظرفیت کردن و محاسبه آن به عهده مهندس طراح آسانسور می باشد. طراحان آسانسور در شرکت ایمن فراز الوند دوره های آموزشی متنوعی را گذرانده اند و بر همین اساس شما را به خوبی و به بهترین نحو ممکن راهنمایی می کنند.

بخوانید : ویژگی های آسانسور هیدرولیک ، 9 ویژگی مهم درب طبقه لولایی ، چگونگی نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور

نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور

نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور بر اساس طبقات :

اینکه نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور بر اساس تعداد طبقات اندازه گیری می شود امر مهمی است و مشا باید از آن اطلاع داشته باشید. در واقع باید بدانید که تعداد طبقات ار مهمی برای محاسبه کردن ظرفیت آسانسور به شمار می رود و طراحان به آن توجه زیادی دارند. اینکه در هر طبقه چگونه این محاسبه را انجام می دهند عبارت است از :

  1. طبقه اصلی :

طبقه اصلی یکی از مهمترین و اصلی ترین طبقاتی می باشد که آسانسور حرکت خود را از این طبقه آغاز می کند. در واقع شما باید بدانید اگر دسترسی پیدا کردن به آسانسور از سطوح متنوعی باشد بدون شک طبقه اصلی همان طبقه اول است که تولید و طراحی آسانسور را از آنجا آغاز کرده اند. برای محاسبه کردن ظرفیت و تعداد آسانسور باید به خوبی به این مورد دقت شود.

  1. زمان انتظار در طبقه اصلی :

اگر تعداد طبقات یک ساختمان زیاد باشد، دقت داشته باشید که نباید زمان انتظار در طبقه اصلی زیاد طول بکشد. در واقع طراحان باید ظرفیت آسانسور را بالاتر ببرند تا افراد به راحتی در هر طبقه سوار آسانسور شده  و به طبقه اصلی برسند. میزان انتظار در این طبقه نباید زیاد طول بکشد و این امر به وسیله بررسی کردن تعداد طبقات رخ می دهد که شما اطلاعات بیشتری در مورد آن داشته باشید.

  1. ظرفیت جابجایی :

اینکه ظرفیت جابجایی در هر طبقه چه اندازه می باشد به تعداد واحدهای آن طبقه بستگی دارد. در صورتی که تعداد جمعیت در هر طبقه زیاد باشد باید جمعیت بیشتری هم در آسانسور ظرفیت داشته باشند. طراحان به این مودر مهم اهمیت بسیار زیادی می دهند تا تمامی جمعیت ساختمان را بتوانند برای سوار شدن در آسانسور جای دهند. البته باید بدانید این به معنای آن است که تنها درصدی از جمعیت ساختمان در زمان معین و مشخص شده ای می توانند وارد آسانسور شوند و از آن استفاده کنند. در واقع تمامی جمعیت ساختمان نمی توانند وارد آسانسور شوند و از آن استفاد کنند.

بخوانید : نحوه انتقال بار آسانسور چگونه است ؟ ، ویژگی های انواع درب طبقه لولایی و کابین بدون درب چیست ؟

نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور

  1. زمان تئوری سفر :

برای نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور این مورد هم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید طراحان به آن هم توجه داشته باشند. آن مدت زمانی که طول می کشد آسانسور از طبقات دیگر به مقصد برسند را هم باید بر اساس ظرفیت آسانسور طراحی کنند. هر یک از انواع آسانسورها باید به بهترین نحو ممکن کار کنند و در طبقه اصلی که مقصد افراد است توقف داشته باشند. اگر تعداد طبقات ساختمان زیاد باشد باید سرعت رسیدن آسانسور هم بالاتر برود. این مورد را هم طراحان باید زمان طراحی و ساخت آسانسور در نظر داشته باشند تا به بهترین نحو ممکن حرکت آسانسور را طراحی نمایند.

نحوه محاسبه تعداد و ظرفیت آسانسور و جانمایی آسانسورها :

برای جانمایی آسانسورها طراح باید به برخی از نکات بسیار مهم دقت داشته باشد که این نکات عبارت هستند از :

  1. در ابتدا طراح باید به خوبی محل درست قرار گرفتن آسانسورها را تعیین کند. اینکه آسانسور در کجا می خواهد قرار بگیرد امر بسیار مهمی می باشد.
  2. در صورتی که تعداد آسانسورها بیشتر از یک عدد باشد باید آنها را در کنار یکدیگر قرار دهند و یا اینکه آنها را روبروی هم طراحی کنند. این مورد هم از آن دسته مواردی می باشد که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.
  3. فاصله هر طبقه نباید بیش از اندازه باشد، بلکه باید بر اساس استانداردهای مشخص شده باشد.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp