آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

آشنایی با چگونگی کار آسانسورها

سیاری از افراد هستند که در مورد چگونگی کار آسانسورها اطلاعات زیادی ندارند و مایل می باشند که در مورد کارکرد هر یک از انواع آسانسورها اطلاعات بیشتری داشته باشند. در واقع شما باید بدانید کارکرد هر یک از انواع آسانسورها بسیار ساده می باشد و پیچیدگی زیادی ندارد. آسانسورها تشکیل شده از یک کابین هستند که آن را به به یک سیستم بالابر متصل کرده اند. کابل آسانسور به چندین جعبه متصل شده است که هر یک از آنها وظایف متنوعی را بر عهده دارند.

هر یک از انواع آسانسورهای جدید به یک سیستم مکانیکی پیشرفته نیاز دارند تا از طریق این سیستم سوزن کابین و مسافران به خوبی تحمل شود و ایمنی جان آنها هم تضمین گردد. شما باید بدانید که در بسیاری از انواع ساختمان ها دو نوع اسانسور کاربر بیشتری دارند. هر یک از آنها دارای سیستم پیچیده ای می باشد. برای اینکه با چگونگی کار آسانسورها آشنایی داشته باشید باید این دو مدل از آسانسور را به خوبی تعریف کنیم که در ادامه آنها را به خوبی معرفی می کنیم.

چگونگی کار آسانسورها و سیستم های آنها :

برای آشنایی در مورد چگونگی کار آسانسورها باید به خوبی انواع آنها را بشناسید که عبارت می باشد از :

بخوانید : ویژگی های آسانسور دو کابین ، دلایل آینه در کابین آسانسورها ، مقادیر ورودی سیستم آسانسور

چگونگی کار آسانسورها

  1. آسانسورهای هیدرولیک :

درسیستم کارکرد این نوع از آسانسورها باری که درون آنها وجود دارد با فشاری که درون پمپ های هیدرولیک وجود دارد به خوبی جابجا می شود. شما باید بدانید سیستم این نمونه از آسانسورها از سه  بخش اصلی تشکیل شده است. یکی از سیستم های آن مخزن روغن، دیگری پمپ است که آن را به وسیله موتور  به کار می اندازند. بخش سوم هم یک دریچه ای است که بین مخزن و سیلندر قرار گرفته و کاربرد بسیار مهمی دارد. در مورد چگونگی کار آسانسورها هیدرولیکی باید بدانید تلمبه درون آن روغنی را که در مخزن وجود دارد را به درون سیلندر دایت می کند. زمانی که دریچه باز شود روغن می تواند به راحتی به آن مخلی که قبلا بوده است برود. روغن درون تلمبه با فشار زیادی وارد استوانه سیلندر می شود.

زمانی که آسانسورهای هیدرولیکی به آن طبقه ای که مورد نیاز است است نزدیک شوند، سیستم کنترلی درون آسانسور به موتور الکتریکی علامی را ارسال می کند. از این طریق کار تلمبه به آرامی قطع می شود. برعکس این مسئله در صورتی است که آسانسور به خواهید به طبقه پایینی برود. سیستم کنترلی آسانسور در این صورت به دریچه یک علامت می فرستد . از این طریق دریچه باز می شود.  سنگینی که در کابین و وزن مسافرین وجود دارد موجب می شود که پیستون آسانسور به سیلندر حاوی روغن درون سیستم آسانسور فشار وارد کند. در این صورت روغن به درون مخزن باز می گردد. زمانی که آسانسور به طبقه پایین برسد و توقف کند سیستم کنترل درون آن یک بار دیگر دریچه را می بندد. شما باید بدانید که طرز کارکرد این سیستم بسیار ساده می باشد و چگونگی کار آسانسورها هیدرولیکی را به خوبی توضیح دادیم. ولی در عین حال بهتر است بدانید که اشکالاتی هم درون آن وجود دارد و باید به آن رسیدگی کنید.

بخوانید : چگونگی نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور ، آشنایی با انواع سیستم های کنترل آسانسور

چگونگی کار آسانسورها

  1. آسانسورهای کابلی :

یکی دیگر از انواع آسانسورها که شما باید با آن آشنایی داشته باشید آسانسورهای کابلی می باشد. در آسانسورهایی که کابلی هستند باید بدانید که کابین به وسیله تعدادی از کابل های فولادی به یک وزنه که در حالت تعادل قرار می گیرد متصل می شود. در مورد چگونگی کار آسانسورها کابلی باید بدانید که چرخ قرقره به یک موتور الکتریکی متصل است. زمانی که موتور جهت چرخش اش در یک طرف است، بدون شک چرخ قرقره به راحتی بالا می آید و زمانی که جهت آن برعکس است آسانسورها به سمت پایین در حرکت هستند. چرخ قرقره در این نوع از آسانسورها سیستم موتور و کنترل را به بالاترین طبقه می برد و در اتاقکی به نام اطاق ماشین آن را به صورت ثابت قرار می دهد. وزن وزنه ای که در این آسانسورها وجود دارد معدل 40 درصد از ظرفیتی می باشد که آسانسور به صورت کامل به خود اختصاص داده است.

هدف اصلی از چگونگی کار آسانسورها کابلی این است که بین ذخیره و انرژی یک تعادل ویژه ای ایجاد کند. بار یکسانی که در هر دو طرف کابل وجود دارد چرخ های قرقره نیروی بسیار کمتری را برای حرکت دادن آسانسور نیاز دارند. در هر دو طرف وزنه و کابین باید بدانید که دو خط ریل دندانه دار وجود دارد که به وسیله آنها از حرکت نوسانی کابین و وزنه تا حد بسیار زیادی جلوگیری می شود. همچنین شما باید بدانید که این ریل ها در صورتی که شرایط اضطراری است برای ایمنی سیستم حرکت آسانسور را سریعا نگه می دارند. به همین دلیل شما باید به خوبی این مورد را زمان نصب این نمونه از آسانسورها در نظر داشته باشید. البته که نصابان شرکت ایمن فراز الوند به خوبی با این موارد آشنا هستند.

Instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp