آدرس

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-14-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

اطلاعاتی در مورد اولین آسانسور جهان

اگر آسانسورها را به عنوان یکی از وسیله هایی که به سمت بالا و پایین حرکت می کرده است بخواهیم شناسایی کنیم باید بدانید اولین آسانسور جهان در روم باستان تولید و طراحی شده است. این وسیله را در آن سال برای کمک به افراد و حیوانات مورد استفاده قرار می دادند که به مرور زمان آن را تا حد بسیار زیادی ارتقاء دادند. امروزه یکی از مهمترین وسیله هایی که برای زندگی مورد نیاز است آسانسور می باشد که آنها را در مدل ها و طرح های متنوع تولید و طراحی می کنند. بدون آسانسورها شما می توانید در آن دسته از ساختمان هایی که ارتفاع بالایی دارند زندگی کنید.

امروزه آسانسورها به یکی از مهمترین و اصلی ترین  اجزای جدایی ناپذیر ساختمان ها تبدیل شده که شما می توانید مدل های متنوعی از آن را تولید و طراحی کنید. داستان های جالب و جذاب بسیار زیادی در مورد اولین آسانسور جهان وجود دارد که شما بهتر است به خوبی در مورد آنها اطلاعات لازم را داشته باشید. تجهیزات بسیار زیادی برای تولید و طراحی آسانسورها به کار می رود که در گذشته این نوع از تجهیزات بسیار کمتر بوده است. امنیت و ایمنی آسانسورها امروزی بسیار زیاد می باشد و افراد با خیالی آسوده سوار آنها می شوند.

بخوانید : آسانسور چیست ؟ ، آشنایی با صنعت آسانسور در ایران ، هنگام سقوط آسانسور چه باید کرد ؟

اولین آسانسور جهان

آشنایی با اولین آسانسور جهان :

شما باید بدانید که آسانسورهای اولیه را حدود سه قرن پیش از میلاد مورد استفاده مورد قرار می دادند. این نمونه از آسانسورها بیشتر متشکل شده از ریسمان و صفحه ضخیم چوبی بوده اند که آن را بالا و پایین می کشیدند. بارهای سنگین را در ارتفاعات بالا می توانستند به وسیله این آسانسورها جابجا نمایند. نیروی لازم برای بالا کشیدن آسانسورهای ابتدایی دست انسان بوده است. البته که شما باید بدانید با استفاده از آسانسورهای قدیمی حیوانات را هم جابجا می کردند. بی نظیر بودن آسانسورهای اولیه موجب شد که روی تولید و طراحی آن زمان بیشتری را بگذارند تا  ایمنی آن را افزایش دهند. کارکرد بی نظیر آسانسورهای قدیمی به قدری عالی و بی نظیر بود که تنها چند سال زمان برد آن را به صورت حرفه ای تر طراحی کنند.

همان طوری که بیان نمودیم شما به خوبی متوجه شدید اولین آسانسور جهان را سه قرن پیش از میلاد مسیح مورد استفاده قرار دادند و تولید نمودند. مدل های تولید شده ویژگی های متنوعی داشتند که هر یک از آنها را با استفاده از تجهیزات متنوعی تولید می کردند. برخی از آنها وزن زیادی را تحمل می کردند و برخی از آنها هم وزن سبک تری را جابجا می نمودند. حیواناتی که ون سنگینی داشتند را با استفاده از صفحه چوبی ضخیم و یا ریمان به خوبی جابجا می کردند. زمانی که انقلاب صنعتی آغاز شد آسانسورها هم تغییر پیدا کردند. شکل و طراحی آنها هم به مرور زمان تغییر پیدا کرد و همین مسئله از جمله اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آن بود. مدل های متنوعی از آسانسورها را طراحی و تولید کردند که هر یک از آنها ویژگی ها و مشخصات متنوع و خاصی داشتند.

بخوانید : روش های حرکت آسانسور چگونه است ؟ ، اطلاعاتی در مورد آسانسور از نظر کاربرد

اولین آسانسور جهان2

انقلاب صنعتی و تغییر اولین آسانسور جهان :

با آغاز انقلاب صنعتی شما باید بدانید که شکل و طراحی اولین آسانسور جهان هم تا حد بسیار زیادی تغییر پیدا کرد. آسانسورها جدید در ابتدا با نیروی بخار حرکت خود را آغاز می کردند. استفاده از آنها در کارخانجات و معادن رایج بود که روز به روز هم اندازه آنها را بزرگ تر می کردند. برای حمل کردن مواد مورد نیاز استفاده از این آسانسورها بسیار رایج بود و بر همین اساس روز به روز نمونه های پیشرفته تر از آن را تولید و طراحی کردند. دو معمار بزرگ به نام های هومر و بورتون نمونه از آسانسورها جدید و زیبایی را طراحی کردند. آنها اتاق بالارونده داشتند که افراد با خیالی آسوده سوار آنها می شدند که محبوبیت آنها روز به روز بیشتر می شد. نیروی بخار هنوز هم یکی از اصلی ترین عوامل حرکتی آنها به شمار می رفت که بیشتر در انگلستان  از آن استفاده می کردند.

در سال 1846 تغییرات و پیشرفت بسیار زیادی را در اولین آسانسور جهان ایجاد کردند تا افراد با خیالی آسوده آنها را در ساختمان های خود مورد استفاده قرار دادند. اوتیس یکی از مهمترین شخصیت هایی بود که اقدام به تولید و طراحی شرکت آسانسور سازی نمود. بنابراین باید بدانید فردی که آسانسورهای اولیه را تولید و طراحی کرد اوتیس نبود، بلکه او شرکت آسانسورسازی را طراحی کرد. در این صورت قوانین حرفه ای را برای ساخت و طراحی هر یک از آسانسورهای ساختمانی را بنیان گذاشت. شرکت ایمن فراز الوند امروزه در زمینه تولید و طراحی هر یک از انواع آسانسورهای ساختمانی فعالیت دارد. شما می توانید با بهترین قیمت هر یک از انواع آسانسورها که نیاز دارید را سفارش دهید تا در کمترین زمان آنها را برای شما تولید کرده و نصب کنند. هزینه ای که از شما دریافت می شود بر اساس استانداردهای مشخص شده ای می باشد که البته به نوع آسانسورها هم بستگی دارد.

Instagram

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp