آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

انواع موتور آسانسور

هر یک از انواع آسانسورها از قطعات متنوعی تولید و طراحی شده اند. یکی از این قطعات که اهمیت بسیار زیادی دارد  موتور آسانسور می باشد.  در حقیقت باید بدانید که موتور از جمله اساسی ترین و مهمترین بخش های تشکیل شونده آسانسور به شمار می رود که باید به خوبی در مورد اهمیت و کارایی آن اطلاعات لازم را داشته باشید. قلب و مرکز آسانسور موتور آن است که آن را به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای حرکتی آسانسور می شناسند. وظیفه این بخش از آسانسور حمل کردن نفرات و بار درون آسانسور می باشد که بدون شک این وظیفه مهمترین کارایی آسانسور می باشد.

هر یک از قطعاتی که روی آسانسور نصب شده است به صورت هماهنگ همه با یکدیگر به بهترین نحو ممکن کار می کنند تا آسانسور فعالیت اصولی و نرمالی داشته باشد. موتور آسانسور باید از بهترین و با کیفیت ترین قطعات و متریال ها تولید شود تا بتوانید کارایی و عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. گیربکس، بلبرینگ، فلکه اصلی و … از جمله مهمترین و اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده آسانسور می باشد. اگر هر یک از قطعات تشکیل شونده آسانسور کاربرد مناسبی نداشته باشند باید بدانید که دیگر قطعات آن هم دچار مشکل می گردد. در کشور ما مدل های متنوعی از موتورهای آسانسور تولید و طراحی می شود.

بخوانید : علت توقف آسانسور بین طبقات چیست ؟ ، وظایف و انواع تابلو فرمان آسانسور ، زیباسازی آسانسورها با بهترین قیمت

موتور آسانسور

معرفی انواع موتور آسانسور :

موتور از جمله مهمترین بخش های تشکیل شونده آسانسور به شمار می رود که بسته به مدل متنوعی که دارند قیمت های آنها هم با یکدیگر متفاوت می باشد. شما باید بسته به نوع مصرفی که دارید یکی از انواع این موتورها را انتخاب کنید و روی آسانسور نصب نمایید. موتور آسانسور به دو بخش تقسیم می شود که هر کی از آنها هم وظیفه متنوعی بر عهده دارد. هر یک از آنها به همراه ویژگی های مهمی که دارند عبارت می باشند از :

  1. موتورهای گیرلس :

یکی از انواع موتور آسانسور نمونه مدل گیرلس می باشد که آن را بدون جعبه دنده هم شناسایی می کنند برای صرفه جویی در انرژی این موتور بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید. ساختار تشکیل دهنده آن یک آهنربای دائمی است که به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام می دهد. استفاده کردن از این موتورها چند سالی است که نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده و یکی از مهمترین مواردی که استفاده از آن را افزایش داده است بازدهی خوب آن می باشد. بازدهی که در این موتورها وجود دارد 90 درصد می باشد که همین امر نقش مهمی در کاهش دادن مصرف انرژی درون آسانسور دارد. از آنجایی که جعبه دنده در این موتور حذف شده، دیگر نیازی نیست که در بازدیدهای دوره ای تعمیرکار به آن روغن بیفزاید و یا آن را بازدید کند.

یکی از دیگر ویژگی های مهم این موتور کم صدا بودن آن می باشد که همین امر برای بسیاری از افراد اهمیت دارد. از آنجایی که در ساختارهای این نمونه از موتورها از روغن استفاده نمی کنند باید بدانید که سازگاری آن با محیط زیست بسیار زیاد است. البته که باید بدانید همین امر قیمت آن را دو برابر کرده است که نسبت به موتور های گیربکسی شما باید هزینه بیشتری را برای خرید آن ارائه دهید. یکی از نکات جالبی که در این موتورها وجود دارد این است که شما می توانید در آنها موتورخانه را به طور کامل حذف کنید. بر همین اساس این موتورها برای آن دسته از ساختمان هایی که شلوغ هستند و فضای کمی دارند بهترین انتخاب می باشد.

بخوانید : 6 نکته مهم که سازنده درب آسانسور رعایت می کند ، ویژگی ها و بخش های تشکیل دهنده درب لولایی آسانسور

 

موتور آسانسور

  1. موتورهای گیربکس :

یکی از دیگر نمونه های موتور آسانسور گیربکسی می باشد که آن را به عنوان بخش اصلی آسانسور و قلب آسانسور می شناسند. در این نمونه از موتورها جعب دنده وجود دارد که نیرو  را دریافت می کند و با استفاده از آن قدرت را می تواند افزایش دهد. این موتورها خود دارای 4 بخش اصلی می باشند که فلکه گیربکس، موتور الکتریکی، گیربکس و ترمز الکتریکی از جمله مهمترین و اصلی ترین بخش های تشکیل شونده آن به شمار می رود. سرعت چرخش در این موتورها بسیار بالا می باشد و باید بدانید که قدرت کمی هم دارد. برای انتقال دادن توان مکانیکی باید بدانید که روی این موتورها یک مصرف کننده نصب می شود که نصب آن به دلیل سرعت چرخش می باشد. موتورهایی که گیربکسی هستند مدل های متنوعی دارند و شما می توانید هر یک از آنها را که بیشتر به دردتان می خورد را نصب کنید. مدل های آن عبارت است از :

– یکی از موتور آسانسور گیربکس تک سرعته می باشد که در این نمونه از موتورها گیربکس قادر است نیرو را به آسانسور منتقل نماید. تنها یک سرعت برای این نمونه از آسانسورها در نظر گرفته می شود. هر زمان که کابین آسانسور به طبقه مورد نظر می رسد به وسیله ترمز متوقف می شود.

– یکی از دیگر نمونه های آن دو سرعته می باید که حرکت آن در دور تند قرار می گیرد.

کد تخفیف اینستاگرام : imen100shamim

Instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp