آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

توصیه های ایمنی آسانسور

انسان ها از همان ابتدا به دنبال روش هایی برای جابجایی آسان تر بوده اند تا با استفاده از آن روش ها حمل و نقل را به خوبی انجام دهند. یکی از بهترین وسیله های جابجایی آسانسور است که شما باید با ایمنی آسانسور آشنایی بیشتری داشته باشید تا بتوانید از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. امروزه در بیشتر ساختمان ها انواع آسانسور را مورد استفاده قرار می دهند تا به راحتی از آن برای جابجایی افراد  استفاده کنند. هر یک از انواع آسانسور ویژگی های متنوعی دارد و شما باید به خوبی با ویژگی های آن آشنایی داشته باشید.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد آسانسورها وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید ایمنی آسانسور می باشد. نکات بسیار زیادی در این مورد وجود دارد که هر یک از آنها بر اساس استانداردهای مشخص شده می باشند. کارشناسان شرکت ایمن فراز الوند هر نکته ای که نیاز باشد برای شما تعریف می کنند تا با خیالی آسوده از آسانسور استفاده کنید. آسانسور از بخش های متنوع تشکیل می شود که هر یک از بخش های آن دارای ویژگی های متنوعی می باشد. برخی از مهمترین نکاتی که در مورد امنیت آسانسور وجود دارد را در ادامه تعریف می کنیم.

بخوانید : خرید کابین آسانسور ، خرید درب آسانسور ، رفع مشکل درب های آسانسور

ایمنی آسانسور

توصیه های ایمنی آسانسور چیست ؟

در صورتی که شما به برخی از نکات ایمنی برای سوار شدن و استفاده از آسانسور دقت داشته باشید می توانید از آن نهایت استفاده را  با خیالی آسوده ببرید. برخی از نکات ایمنی آسانسور که باید به آن دقت و توجه بسیار زیادی داشته باشید عبارت است از :

  1. شما هرگز بیشتر از ظرفیت اعلام شده نباید سوار آسانسور شوید. در این صورت امکان دارد آسانسور دچار آسیب شود و یا سقوط کند. به طور کلی هر یک از انواع آسانسورهایی که بر اساس استانداردهای مشخص شده تولید و طراحی می شوند دارای ظرفیت مشخص شده ای می باشند. کاربران باید به ظرفیت اعلام شده دقت داشته باشند و تنها بر اساس آن ظرفیت از آسانسور استفاده کنند.
  2. زمانی که می خواهید وارد و یا خارج از آسانسور شوید باید به باز و بسته بودن درب ها و پیام هایی که به وسیله سیستم هوشمند اعلام می شود دقت زیادی داشته باشید. هر یک از آسانسورها مواردی را برای رعایت کردن اعلام می کنند که شما باید به آنها دقت داشته باشید. به ویژه آن زمانی که کودکان را همراه خود سوار آسانسور کرده اید باید به این نکات نهایت دقت و توجه را داشته باشید.
  3. از دیگر نکات و توصیه های ایمنی آسانسور این است که از فشار دادن دکمه های آسانسور به صورت پشت سر هم اجتناب نمایید. هر یک از پیام های مورد نیاز شما تنها با یک بار فشار دادن دکمه به سیستم آسانسور انتقال داده می شود و می توانید تنها یک بار از آن استفاده کنید. اگر شما چندین بار دکمه را فشار دهید روی سیستم آسانسور تاثیر زیادی ندارد، به همین دلیل به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید و به آن نهایت دقت و توجه را داشته باشید. در واقع شما با زیاد فشار دادن دکمه ها آنها را خراب می کنید و در سیستم کارکردشان هم اختلال ایجاد می کنید.
  4. در صورتی که کودکان همراه شما هستند باید به خوبی نکاتی که در مورد ایمنی آسانسور وجود دارد را رعایت کنید. شما باید مراقبت باشید که آنها با استفاده از کلیدهای آسانسور درب را باز و بسته نکنند. در واقع بهتر است مانع بازی کردن آنها با هر یک از انواع کلیدهای آسانسور شوید.
  5. شما زمانی که درون آسانسور هستید می توانید با فشار دادن دکمه باز کردن مانع بسته شدن درب شوید. در واقع شما نیازی نیست با دست و یا پای خود این اقدام را انجام دهید، چرا که امکان دارد خطرات زیادی شما را تهدید کند. تنها باید به وسیله دکمه ها از آن استفاده کنید.

بخوانید : چگونگی نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور ، نحوه انتقال بار آسانسور چگونه است ؟

ایمنی آسانسور

  1. یکی از مهمترین مشکلاتی که امکان دارد زمان استفاده از آسانسور برای شما به وجود آید قطع شدن برق می باشد. در بسیاری از ساختمان های امروزی به این ویژگی و نکته ایمنی آسانسور دقت داشته اند و برق اضطراری برای آنها تعبیه و طراحی نموده اند. شما می توانید با استفاده از آن دکمه و برق اضطراری آسانسور را به حرکت درآورید. در واقع شما بهتر است که به این موارد نهایت دقت و توجه را داشته باشید و زیاد نگران نشوید.
  2. شما برای خرید آسانسور بهتر است تنها از شرکت هایی که معتبر هستند خرید خود را انجام دهید. آنها تمامی نکات و ایمنی های لازم را برای تولید و نصب به کار می برند. شرکت ایمن فراز الوند و کارشناسان این شرکت به خوبی با این موارد آشنایی دارند و هر نکته ای که در مورد ایمنی آسانسور باشد را رعایت می کنند. در این صورت شما با خیالی راحت می توانید از آسانسور خود استفاده کنید و عمر طولانی تری هم دارد.

Instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp