آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

خرید درب آسانسور

خرید درب آسانسور

یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش هایی که در هر یک از انواع آسانسور وجود دارد و باید با آن آشنایی داشته باشید درب آسانسور می باشد. درب های آسانسور در انواع مختلفی طراحی و تولید می شود که هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارند. شما زمان خرید باید به خوبی با ویژگی های هر یک از آنها آشنایی داشته باشید تا بتوانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. این بخش از آسانسورها همانطور که برای ایمنی بیشتر نصب می شوند، باید بدانید زیبایی آسانسور را هم بر عهده دارند. بر همین اساس باید بدانید یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات آسانسور شناخته می شوند و باید بهترین نمونه آنها را نصب کنید.

اگر زمان نصب درب آسانسور کوچکترین مشکلی به وجود آید باید بدانید که مشکلات زیادی را به وجود می آورد. یکی از مهمترین زیان ها و مشکلات به وجود آمده که در مورد درست نصب نکردن وجود دارد زیان های مالی می باشد. برخی از این زیان ها قابل جبران نیستند و به همین دلیل باید باید به خوبی آن را نصب کنید. نصابان آسانسور در شرکت ایمن فراز الوند در زمینه نصب انواع درب های آسانسور تخصص دارد و در کمترین زمان آنها را با بهترین کیفیت نصب می کند.

بخوانید : ویژگی های آسانسور هیدرولیک ، خرید درب لولایی ایرانی با بهترین قیمت ، خرید کابین آسانسور

 خرید انواع درب آسانسور :

شما پیش از خرید انواع درب آسانسور باید به خوبی در ورد هر یک از آنها اطلاعات لازم را داشته باشید و سپس آنها را خریداری کنید. برخی از آنها پیشرفته تر  هستند و برخی از آنها هم ساده تر می باشند. درب های آسانسور در محل ورودی هر یک از طبقات تعبیه شده اند که آنها را به کابین آسانسور وصل می کنند. اینکه شما چه نوع از درب هایی را برای آسانسور خود انتخاب می کنید بستگی به نوع آسانسور خریداری شده تان دارد. در واقع باید بدانید اندازه، کاربرد و حتی استانداردهای درب به نوع آسانسور شما بستگی دارد. برخی از مهمترین انواع این درب ها عبارت می باشد از :

 1. درب کابین :

این نمونه از درب آسانسور که می خواهید نصب کنید بستگی به تعداد ورودی و خروجی کابین آسانسور شما دارد. در آن دسته از ساختمان هایی که معمولی هستند باید بدانید تعداد درب ها یکی است. درب کابینت آسانسور همراه با کابین جدا می شود. این درب ها به صورت خودکار باز و بسته می شوند و اجزای متعددی دارند.

 1. درب طبقات :

این درب ها یک ایستگاهی می باشد بین طبقه و چاه آسانسور که خطرات بسیار زیادی را به طور کلی از بین می برد. درب های طبقات تنها در صورتی باز می شوند که کابین در یک طبقه بایستد. اندازه و نوه این درب بسته به نوع کاربری آسانسور و استانداردهای لازم با یکدیگر فرق دارد.

 1. درب اتوماتیک :

از نظر کارکرد باید بدانید یکی از انواع درب آسانسور درب های اتوماتیک می باشد. این نمونه از درب ها را یا از نوع سنترال و یا از نوع تلسکوپی طراحی می کنند. در آن دسته از درب هایی که نوع تلسکوپی هستند درب تنها از یک سمت باز و بسته می شود. اما در نوع سنترال باید بدانید درب از وسط باز می شود و از کناره ها هم بسته می گردد. قسمت های تشکیل دهنده این درب ها هم بسیار زیاد است.

 1. درب های نیمه اتوماتیک :

درب های نیمه اتوماتیک از دیگر انواع درب آسانسور می باشد که آنها به وسیله فشار دست مسافر باز و بسته می شوند. درب طبقات در این نوع از درب ها به صورت لولایی می باشد که باید آنها را باز کند و درب کابین هم به صورت تلسکوپی است که برای باز کردن آن مسافر هیچ دخالتی ندارد.

اطلاعاتی در مورد انواع آسانسور از نظر کاربرد

 1. درب کپسولی :

این نمونه از درب آسانسور تنها از یک سمت باز و بسته می شود، بالای این نمونه از درب ها سه قاب نصب می شود که هنگام باز و بسته شدن آنها را به صورت کشویی روی یکدیگر قرار می دهند. سرعت بالای آنها یکی از مهمترین مزیت هایی است که نسبت به نمونه لولایی دارند.

 1. درب عمودی :

این نمونه از درب ها بیشترین کاربردی که دارند برای آسانسورهای عمودی می باشد. عملکرد اصلی آنها به این طریق است که درب در راستای عمودی باز می شود و به سمت بالا می ورد. نیروی باز و بسته کردن این نمونه از درب ها هم مکانیکی است. البته در برخی از موارد نیروی باز و بسته کردن آنها به صورت موتوری هم می باشد.

 1. درب سنترال :

این نمونه از درب ها از دو لنگه مجزا تشکیل شده اند. آنها را به صورت مماس کنار یکدیگر قرار می دهند. زمان باز و بسته شدن آنها بسیار کمتر خواهد و به همین دلیل مسافر می تواند در کمترین زمان پیاده شود. آنها از نظر زیبایی بسیار زیبا می باشند و با کابین های دیگر قرینه سازی مناسبی دارند. همچنین باید بدانید فضای کمتری را از عمق کابین اشغال می کنند.

Instagram

2 Comments

 1. عدالتی

  با سلام
  برای خرید درب آسانسور مزاحمتون میشم ،لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp