آدرس

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-14-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

دلیل نصب آینه در کابین آسانسور چیست؟

دلیل نصب آینه در کابین آسانسور چیست؟

تقریبا همه افراد با دیدن آینه در آسانسور بسیار خوشحال شدن و به مرتب کردن خود می‌پردازند. حتی عده‌ای از افراد نیز موبایل خود را بیرون آورده و از خود عکس سلفی می‌گیرند. شما تابحال چند بار در آینه آسانسور عکس سلفی انداخته‌اید؟ به نظر شما دلیل نصب آینه در آسانسور صرفا مشاهده شما در آینه و عکس گرفتن از خودتان است؟ بر خلاف تصور اشتباه عموم افراد، دلیل نصب آینه در آسانسور چیزی فراتر از نگاه گرفتن در آن و عکس گرفتن است. احتمالا با شنیدن این دلایل بسیار تعجب می‌کنید. بنابراین با ما همراه باشید تا با فلسفه و علت اصلی نصب آینه در آسانسور آشنا شوید.

۴ دلیل نصب آینه در آسانسور

آسانسور جزو لاینفک و جدایی ناپذیر همه ساختمان‌های مرتفع امروزی است، بنابراین انتخاب درست همه قطعات آسانسور موضوع بسیار مهمی است. تنها دلیل نصب آینه در آسانسور به دلایل روانی است، ۴ دلیل اصلی نصب آینه در آسانسور شامل موارد زیر است:

  • فضای بیشتر در تصور مسافران
  • توجه نکردن مسافران به گذر زمان
  • عدم سقوط کابین به چاله آسانسور
  • توجه نکردن به ارتفاع و مشکلات فنی

کابین آسانسور

فضای بیشتر در تصور مسافران

باید هنگامی که افراد سوار کابین آسانسور می‌شوند تصور کنند که فضای کابین بیشتر از مقدار واقعی آن است. کارشناسان الوند کابین هنگام خرید کابین آسانسور الوند کابین به شما برای خرید و نصب آینه متناسب با کابین آسانسور شما مشاوره می‌دهند.

توجه نکردن مسافران به گذر زمان

هنگام سوار شدن به آسانسور کم پیش می‌آید که فردی به ساعت خود نگاه کند و این یک دلیل نصب آینه در آسانسور است. البته انتخاب هوشمندانه موتور آسانسور نیز عامل دیگری برای افزایش و یا کاهش سرعت کابین آسانسور است. به همین علت درصد زیادی از افراد با خرید موتور آسانسور اصل، سرعت آسانسور خود را افزایش داده و باعث جلب رضایت مشتریان و عدم توجه آن‌ها به زمان می‌شوند.

 

عدم سقوط کابین به به چاله

تصور کنید که آسانسور در طبقه مورد نظر شما توقف کند و شما پس از باز شدن درب آسانسور هیچ آینه‌ای مشاهده نکنید. بنابراین یک دلیل نصب آینه در آسانسور اطمینان مسافران از وجود کابین آسانسور در طبقه مورد نظر است. ممکن است الان بپرسید چه ارتباطی میان دلیل نصب آینه در آسانسور و سقوط کابین به چاله است؟

با توجه به اینکه برخی از تعمیرکاران و سرویسکاران آسانسور سیستم ایمنی کنتاکت آسانسور شما را غیر فعال می‌کنند، ایمنی مسافران در آسانسور به خطر می‌افتد. زیرا سرویسکاران معمولا در این صورت در مسیر کنتاکت‌ها پلی قرار می‌دهند که در این شرایط اگر فراموش کنند پل را از مسیر مذکور بردارند سیستم ایمنی درب آسانسور غیر فعال می‌شود. در این صورت اگر درب یکی از طبقات آسانسور باز باشد، آسانسور به صورت خودکار و بدون توقف کابین در طبقه مورد نظر حرکت می‌کند.

به همین منظور شما باید جهت جلوگیری از سقوط به درون چاه آسانسور، پس از اطمینان از رسیدن کابین به طبقه شما در آن قدم بگذارید. برای حفظ ایمنی مسافران برخی از کشورها از جمله ژاپن اقدام به طراحی شکل چاه آسانسور بر کف و سقف آسانسور نموده‌اند. در این صورت مسافران کاملا با احتیاط به درون کابین قدم می‌‎گذارند.

قیمت کابین آسانسور

عدم توجه به گذر زمان

بی توجهی به گذر زمان نیز یک دلیل نصب آینه در آسانسور است، شاید به همین علت بود که در گذشته خیلی از افراد پس از سوار شدن به آسانسور حس مطلوبی نداشتند. زیرا این افراد باید مدت زمان حضور خود در آسانسور را صرف مشاهده در و دیوار آسانسور می‌کردند. به همین علت حضور در آسانسور برای این افراد چندان لذت بخش نبود.

تصور افراد از سرعت کابین آسانسور بسیار کمتر از سرعت واقعی آن است، به همین علت خیلی از افراد فکر می‌کنند که آسانسور به کندی در حال حرکت است. علاوه بر این خیلی از افراد عادی که از استحکام و مقاومت سیم بکسل آسانسور اطلاع کافی ندارند، تصور می‌کنند که کابین آسانسور کاملا معلق است و احتمال سقوط آن‌ها در هر لحظه وجود دارد. البته فقط مجهز بودن آسانسور به سیم بکسل ضامن حرکت درست کابین نیست، شما با خرید سیم بکسل آسانسور مرغوب و روغن کاری و سرویس به موقع آن می‌توانید از معلق ماندن درست کابین و حرکت مناسب آن اطمینان کافی داشته باشید.

بنابراین کارشناسان صنعت آسانسور برای حل دو مشکل مذکور دو راه حل ارائه دادند که یکی از آن‌ها نیز دلیل نصب آینه در آسانسور است. این دو راه حل شامل نوسازی آسانسور و همچنین پرت کردن حواس مسافران آسانسور از نحوه حرکت آن است. با توجه به اینکه نوسازی آسانسور هزینه بسیار زیادی در بردارد، خیلی از افراد ترجیح می‌دهند با نصب آینه در آسانسور هم ظاهر آن را تغییر دهند و هم توجه افراد را از حرکت کند آسانسور و احتمال سقوط آسانسور به چاه را بردارند.

 

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp