آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

دو نمونه از سیستم های ایمنی آسانسورها

یکی از مهمترین مسائلی که در مورد هر یک از انواع آسانسورها وجود دارد، ایمنی آسانسورها می باشد. در واقع شما باید بدانید از آنجایی که آسانسورها یک سیستم حمل و نقل راهبر می باشند و تمامی حرکات و توقف ها را به صورت اتوماتیک بر عهده دارند شما باید به ایمنی آنها دقت زیادی داشته باشید. البته که باید بدانید دقت کردن به این مورد وظیفه شما نیست و بیشتر آن دسته از افرادی که ساخت آسانسورها را بر عهده دارند باید به آن توجه زیادی داشته باشند. برخی از انواع آسانسورها که تولید و ساخت شرکت های غیر معتبر هستند دارای این ویژگی مهم نیستند.

شرکت ایمن فراز الوند در ساخت آسانسورها و انواع آنها تخصص بسیار زیادی دارد و می تواند به بهترین نحو ممکن انواع آسانسورها را تولید و طراحی کند. ایمنی آسانسورها برای شرکت و طراحان آسانسور این شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد و به خوبی این مورد را در نظر دارند. دقت داشته باشید که زمان خریداری هر یک از انواع آسانسورها باید بدانید ایمنی آنها به چند دسته تقسیم می شود. هر یک از آنها متفاوت است و شما باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید. در ادامه برخی از مهمترین و اصلی ترین نمونه های آنها را برای شما بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

سیستم ایمنی آسانسورها به چند دسته تقسیم بندی می شود ؟

سیستم ایمنی آسانسورها به چند دسته تقسیم می شود، هر یک از آنها دارای ویژگی های متنوعی می باشد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. معرفی آنها عبارت است از :

بخوانید : توصیه های ایمنی آسانسور ، مقادیر ورودی سیستم آسانسور ، 10 مورد از مزیت های سیستم هیدرولیک در آسانسور ها

ایمنی آسانسورها

  1. سیستم های ایمنی مکانیکی آسانسورها :

این سیستم خود به چند دسته تقسیم بندی می شود که عبارت است از :

– پاراشوات : این سیستم یکی از سیستم های ترمز اضطراری درون کابین آسانسور می باشد. آن به کمک قانون نیروی مرکز و گاورنر عمل می کند و در صورت بالا بودن سرعت کابین و سقوط می تواند به بهترین نحو ممکن از آسانسور مراقبت نماید. ظرفیت این قطعه به اندازه های متنوع آسانسور بستگی دارد و دارای اندازه های متنوعی می باشد.

– سیستم قفل درب طبقه آسانسور : این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که به محض خارج شدن آسانسور از تراز طبقات، آسانسور را به صورت خودکار قفل می کند. در واقع شما باید بدانید با استفاده از این سیستم می توانید از باز شدن درب ها به خوبی جلوگیری نمایید.

– بافر و یا ضربه گیر : یکی از دیگر سیستم های ایمنی آسانسورها این مورد است که به طور معمول آن را در قسمت انتهایی کابین قرار داده اند. ضربه گیرها را به دو دسته تقسیم می کنند، یکی از آنها ساده و دیگری هیدرولیک است. شما بسته به نوع آسانسورهای خود یکی از آنها را در سیستم ایمنی آسانسور خواهید داشت.

  1. سیستم های ایمنی الکترونیکی و یا الکتریکی آسانسور :

این نمونه از سیستم ایمنی آسانسورها هم به چند دسته تقسیم می شود که عبارت است از :

بخوانید : آشنایی با چگونگی کار آسانسور ها ، آشنایی با انواع سیستم های کنترل آسانسور

ایمنی آسانسورها

– فتوسل : این قطعه یکی از سنسورهای الکتریکی می باشد که آن ار در قسمت جلویی کابین نصب می کنند. آن را پشت درب ها وصل نموده اند که با صادر کردن هر یک از فرمان های شما از بسته شدن آسانسور جلوگیری می شود. فتوسل ها به دو دسته تقسیم می شوند یکی از آنها نقطه ای و دیگری پرده ای می باشد.

– سری استپ : مجموعه ای از سوئیچ ها در این نمونه از سیستم ایمنی آسانسورها قرار گرفته که آنها را در نقاط متنوع موتورخانه و یا چاهک قرار می دهند. زمانی که آنها به درستی کار کنند و وظیفه خود را انجام دهند باید بدانید آسانسور در آن لحظه از حرکت کردن باز می ایستد.

– ایمنی تابلو فرمان : این سیستم از یک سیم استفاده می کند که به زمین متصل شده است. پردازش آن به وسیله برد اصلی تابلو است که می تواند به بهترین نحو ممکن وظیفه خود را بدون هیچ اشکالی انجام دهد. اطمینان در این سیستم بسیار بالا می باشد و نصب آن روی هر یک از انواع آسانسورها ضروری به شمار می رود.

– سیستم ارت و یا اتصال به زمین : برای اینکه از انتقال جریان الکتریکی به درون کابین جلوگیری شود این نمونه از سیستم ایمنی آسانسورها هم مورد نیاز است و نقش مهمی را بر عهده دارد. آن را برای آن دسته از آسانسورهایی که رد چاله نصب می شوند باید نصب کنید. البته که طراحان آسانسور به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را دارند و آن را در بهترین موقعیت نصب می کنند.

– آژیر خطر و یا سیستم هشدار دهنده : اگر درون ساختمان وضعیت اضطراری به وجود آید با به صدا درآوردن این آژیر می توانید از خطری که ساختمان را تهدید می کند مطلع شوید. در این صورت به خوبی می دانید که باید در چه طبقه ای پیاده شوید.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp