آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

رفع مشکل درب های آسانسور

رفع مشکل درب های آسانسور

یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های آسانسور که در مدل های متنوع تولید می شود درب های آسانسور می باشد.  هر یک از آنها دارای ویژگی های متنوعی می باشند و قیمت متفاوتی هم دارند. شما برای خرید و نصب هر یک از انواع درب آسانسور باید به خوبی ویژگی های آنها را در نظر داشته باشید تا با آسانسور شما مطابقت لازم را داشته باشد. برخی از آنها که کیفیت و ویژگی های لازم را ندارد بدون شک تولید شده شرکت های نامعتبر می باشد. هر یک از انواع درب هایی که برای آسانسور توسط شرکت ایمن فراز الوند تولید می شود استانداردهای لازم را دارد.

شما می توانید هر یک از انواع درب های آسانسور را که با آسانسور شما مطابقت لازم را دارد خریداری کرده روی آسانسور خود نصب کنید. برخی از آنها در اندازه و ابعاد متنوعی تولید می شوند و ویژگی های خاصی دارند. هر یک از انواع درب آسانسور که شما برای آسانسور خود خریداری می کنید باید با ویژگی های آسانسور شما مطابقت لازم را داشته باشد. کارشناسان شرکت به شما در مورد هر یک از انواع درب ها و ویژگی هایی که دارند اطلاعات لازم را ارائه می دهند تا بهترین نمونه را برای آسانسور خود انتخاب کنید.

بخوانید : خرید درب آسانسور , خرید کابین آسانسور

درب های آسانسور

ایرادات درب های آسانسور چیست ؟

هر یک از انواع درب های آسانسور امکان دارد دچار ایراد و مشکلاتی شوند که شما باید به خوبی ایرادات آنها را بشناسید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن آنها را تعمیر کنید. برای استفاده از آنها و تعمیر هر یک از آنها بهتر است که به تعمیرکاران حرفه ای مراجعه کنید. تعمیرکاران شرکت ایمن افراز الوند می توانند هر یک از ایرادات درب آسانسور شما را در کمترین زمان رفع کنند. برخی از مهمترین و اصلی ترین ایراداتی که امکان دارد درب آسانسور و انواع آن به آنها دچار شوند عبارت می باشد از :

 1. درب آسانسور بسته شده اما حرکت نمی کند :

اشکال اول در این ایراد می تواند کامل نشدن قفل مدار باشد، همچنین امکان دارد ولتاژ به ترمینال مربوطه ای که متعلق به تابلو فرمان است نرسد. اشکال دوم آن در این می باشد که سیم ها را احتمال دارد به ترمینال اشتباهی بسته باشید. بنابراین اگر شما مشاهده نمودید که درب به صورت برعکس عمل می کند باید بدانید اشکال از سیم کشی ترمینال های درب های آسانسور می باشد. شما باید هر یک از این دو مورد را بشناسید و برای تعمیر آن از تعمیرکاران درخواست تعمیر نمایید.

 1. کابینت سر طبقه توقف کرده، اما درب اتوماتیک کابین را باز نمی کند :

این مشکل در درب های آسانسور  هم در اثر چندین ایراد به وجود می آید. یکی از آنها در این است که امکان دارد لته های درب اتوماتیک آسانسور و کابین به روی ریل چسبیده باشند. ایراد دوم آن در این است که امکان دارد موتور درب های اتوماتیک که روی کابین وصل شده است ضعیف گشته و دیگر توانایی ندارد. ایراد سوم هم در این است که سیم های آسانسور دچار ایراد شده باشد. شما باید سیم ها را به خوبی بررسی کنید و ایراد آن را به خوبی متوجه شوید.

 1. زمانی که لته های درب به خوبی باز و بسته نمی شوند :

در این مورد باید بدانید که مشکل از آشغال و یا شلی ریل می باشد که در این صورت باید آن را ریست کنید. اگر با این شیوه تعمیر و یا همان ریست کردن آسانسور آشنایی ندارید بدون شک باید از تعمیرکارانی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید.

 1. آرام و یا تند حرکت کردن درب اتومات :

در این صورت شما باید از روی سیستم درب های آسانسور سرعت آن را کم و زیاد کنید، در این صورت می توانید سرعت را تنظیم نمایید.

بخوانید : خرید درب لولایی با بهترین قیمت , ویژگی های آسانسور هیدرولیک

درب های آسانسور

 1. قفل درب به خوبی داخل نمی رود و خوب هم جابجا نمی شود :

در این صورت شما باید سوراخ روی درب را به خوبی بزرگ کنید، اما دقت داشته باشید سوراخ ایجاد شده نباید زیاد باشد و شما باید به آرامی از این روش استفاده کنید. همچنین می توانید لولای درب را چک کنید و در صورت نیاز به آن ضربه بزنید تا بالا بیاید.

 1. تابلو فرمان آلارم می دهد :

آلارم هایی که از تابلو فرمان انواع درب و آسانسورها درایفت می کند متنوع می باشد. اگر شما با آن آلارم ها آشنایی ندارید بهتر است با کارشناسان و تعمیرکار مشورت کنید. برخی از مهمترین آلارم های آن و نشانه هایی که دراد را می توانیم به این شرح برای شما بیان کنیم. یکی اینکه فیوز ولت آسانسور خراب شده باشد. دوم اینکه برخی سوئیچ های پایین و بالا قطع شده اند و دیگر کارایی لازم را ندارند. ایراد سوم در این است که امکان دارد یکی از درب ها باز باشد. ایراد بعدی نشان دهنده وصل نبودن دوشاخه درب می باشد که باید آن را چک کنید.

instagram

2 Comments

  • AlvandCabin

   با سلام و احترام
   توضیحات تکمیلی در اولین فرصت به روز خواهد شد
   ممنون از دیدگاه شما

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp