آدرس

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-14-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

مزیت ها و قوانین نصب آسانسورهای هیدرولیکی

یکی از انواع آسانسورهایی که شما می توانید در ساختمان های خود نصب کنید آسانسورهای هیدرولیکی می باشد. نیروی فشار روغن یکی از مهمترین عوامل حرکتی این نمونه از آسانسورها می باشد. شما باید بدانید که این نوع از آسانسورها نسبت به آسانسورهایی که کششی هستند فضای کمتری را اشغال می کنند و نیازی هم به موتورخانه برای نصب ندارند. البته که باید بدانید آنها به موتورخانه بالا نیاز ندارند و نوع دیگر باید برای آنها نصب شود. این نمونه از آسانسورها برای طول مسیری که پایین است کاربرد زیادی دارد و شما بهتر است بدانید برای ظرفیت های بالا بهتر است که آنها را مورد استفاده قرار ندهید.

جک و پاوریونیت یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل حرکتی آسانسورهای هیدرولیکی می باشد. شما باید بدانید عملکرد این نمونه از آسانسورها به گونه ای است که با تحت فشار قرار دادن روغن، نیروی رانش درون آن ایجاد می شود و آن را به جک های هیدرولیکی منتقل می کنند. همین مسئله حرکت آسانسور را به دنبال دارد. سیستم محرکه ای که در این نوع از آسانسورها وجود دارد به دو دسته تقسیم بندی می شود. یکی از آنها به صورت مستقیم می باشد و دیگری هم به صورت غیر مستقیم نصب می شود. در سیستم مستقیم جک را به یوک متصل می کنند و در سیستم غیر مستقیم جک به وسیله سیم بکسل جابجا می شود.

بخوانید : خرید درب آسانسورآسانسور چیست ؟ویژگی های آسانسور دو کابین

آسانسورهای هیدرولیکی

مزیت های آسانسورهای هیدرولیکی :

شما اگر می خواهید آسانسورهای هیدرولیکی را برای ساختمان خود نصب کنید باید به خوبی در مورد مزیت های آن اطلاع داشته باشید. برخی از اصلی ترین و مهمترین مزیت های آنها عبارت می باشد از :

 1. این نمونه از آسانسورها قابلیت نصب در سه وجه کابین را دارد و شما می توانید به راحتی از آن استفاده نمایید.
 2. زمانی که برق قطع شود این نوع از آسانسورها توقف شان قطع نمی گردد و همین مسئله یکی از مهمترین مزیت های آسانسورها به شمار می رود.
 3. از آنجایی که قاب وزنه در این نوع از آسانسورها حذف شده است شما باید بدانید که کابین فضای بسیار کمتری را اشغال می کند.
 4. نیروی جاذبه زمین یکی از اصلی ترین و مهمترین نیروهایی می باشد که موجب پایین آمدن آسانسور می گردد. بر همین اساس باید بدانید مصرف انرژی در این نوع از آسانسورها بسیار کمتر می باشد. آسانسورها با سرعت بیشتری می توانند پایین بیایند و انرژی زیادی برای پایین آمدن آنها صرف نمی شود.
 5. برای حمل کردن بارهای سنگین باید بدانید که آسانسورهای هیدرولیکی بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید. شما می توانید انواع بار سنگین را با استفاده از این آسانسورها حمل کنید.
 6. توان و نیروی بالای آسانسورها که هزینه کمی هم دارد از دیگر مزیت های آن به شمار می رود. راندمان مکانیکی این نوع از آسانسورها بسیار بالا می باشد و شما می توانید با خیالی آسوده از آن به راحتی استفاده کنید.
 7. ضریب ایمنی آسانسور هایی که هیدرولیکی هستند بسیار بالا می باشد. مسافرین این نمونه از آسانسورها با خیال راحت می توانند سوار آن شوند.

بخوانید : معرفی آسانسور های سیستم کششیویژگی های نصب درب کابین از نوع اتوماتیک چیست ؟کاربرد های آسانسورهای خودروبر چگونه می باشد ؟

آسانسورهای هیدرولیکی

 مقررات نصب آسانسورهای هیدرولیکی :

برای نصب کردن آسانسورهای هیدرولیکی مقررات زیادی وجود دارد که شما باید از آنها اطلاع داشته باشید. در واقع بهتر است به خوبی بدانید که هر یک از آسانسورها برای نصب شدن به قوانین و مقررات خاصی نیاز دارند و شما باید به خوبی از این مسئله اطلاع داشته باشید. برخی از مهمترین و اصلی ترین مقرراتی که برای نصب کردن آسانسور هیدرولیکی وجود دارد عبارت است از :

 1. از از سیستم مستقیم برای نصب آن استفاده شود، جک روی آن باید شیر اطمینان داشته باشد. اما در صورتی که از سیستم غیر مستقیم روی آن استفاده شده باشد، نه تنها به شیر اطمینان نیاز دارد بلکه تدابیر ایمنی بیشتر و خاص تری برای آن باید اجرا گردد. این قانون اهمیت بسیار زیادی دارد و باید اجرا گردد.
 2. اگر برای جابجایی بیشتر از یک جک روی آن استفاده شود، آنها باید به نحوی با یکدیگر ارتباط داشته باشند که فشار روغنی که دارند همیشه با یکدیگر برابر باشد. برابر بودن روغن درون آن اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید.
 3. محاسبه تعداد و ظرفیتی که درون آسانسور می خواهند سوار شوند از دیگر قوانینی است که زمان نصب باید به آن دقت و توجه بسیار زیادی شود. آن مقرراتی که برای آسانسورهای کششی وجود دارد باید برای این نوع از آسانسورها هم اجرا گردد.
 4. حفر چاه برای این دسته از آسانسورها الزامی می باشد و پیش بینی هایی که مربوط به حفر چاه است را باید به درستی اجرا کنید.
 5. مقاومتی که جک آسانسور دارد باید به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد. این مورد الزامی می باشد و شما باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید. البته که باید بدانید نصابان شرکت ایمن فراز الوند به خوبی با تمامی قوانین نصب آسانسورهای هیدرولیکی آشنایی دارند.

Instagram

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp