آدرس

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-14-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

نحوه انتقال بار آسانسور چگونه است ؟

کی از مهمترین مواردی که در مورد سیستم آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد و باید شما با آن آشنایی داشته باشید نحوه انتقال بار آسانسور می باشد. مقدار بار حمل شده توسط آسانسور بستگی به نوع آسانسوری دارد که شما انتخاب می کنید.  نیرویی که در آسانسور وجود دارد به وسیله تیرهایی که در آن قرار داده شده است انتقال داده می شود. شاسی آسانسور به این تیرها متصل می شوند و به بهترین نحو ممکن نیرو را انتقال می دهند آن دست از آسانسورهایی که معمولی هستند از چهار عدد نبشی برای دور باکس ها استفاده می کنند. هر یک از انواع این نبشی ها در تراز طبقات به تیرهایی که سقف تعبیه شده اند مهار می گردند.

سازه آسانسور یکی از مهمترین بخش های آسانسور می باشد که باید شما برای آشنایی بیشتر با نحوه انتقال بار آسانسور به خوبی این بخش را بشناسید. جدول ها و قوانینی بسیار زیادی برای نصب کردن این بخش وجود دارد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات خود را افزایش دهید. در این صورت می توانید به بهترین نحو ممکن با روش کارکرد آن آشنایی داشته باشید. نبشی از دیگر بخش هایی می باشد که در آسانسور نصب می شود و نقش ریل را بر عهده دارد. یکی از مهمترین نکاتی که باید بدانید این است که سازه به ریل نیازی ندارد.

بخوانید : خرید درب آسانسور ، خرید کابین آسانسور ، رفع مشکل درب های آسانسور

نحوه انتقال بار آسانسور

مراحلی که در مورد نحوه انتقال بار آسانسور وجود دارد ؟

مراحل بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با آنها آشنایی بیشتری داشته باشید تا اطلاعات تان در مورد نحوه انتقال بار آسانسور افزایش پیدا کند. این مراحل که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد عبارت است از :

  1. آماده سازی کف چاله آسانسور :

در ابتدا باید ارتفاع مورد نیاز را تعیین کنید و از کف این ارتفاع را برای نصب تا سطح آن آماده کنید. پیش از بتن ریزی این مرحله انجام می شود تا آسانسور به خوبی بتواند وزن بار را تحمل کند. در واقع شما باید به خوبی بدانید که  پیش از بتن ریزی این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که تعیین کننده وزن بار می باشد. زمان بتن ریزی باید به سکوهای آن دقت زیادی داشته باشید. ارتفاع باقیمانده نباید کمتر زا 150 سانتیمتر می باشد و شما هم باید به خوبی به این مورد دقت داشته باشید.

  1. تهیه نقشه :

زمانی که ساختمان در حال احداث و راه اندازی می باشد باید به این  مورد هم نهایت دقت را داشته باشید. دسترسی درست و دقیق به ابعاد مورد نیاز چاهک اهمیت زیادی دارد و شما باید به خوبی این مورد را در نظر بگیرید. هر یک از افرادی که در زمینه ساخت و نصب آسانسورها فعالیت می کنند به خوبی با این مورد آشنایی دارند. کارشناسان شرکت ایمن فراز الوند به خوبی با این موارد آشنا هستند و شما را به خوبی می توانند راهنمایی کنند. نقشه های بسیار زیادی را شما می توانید برای ساختمان خود مورد استفاده قرار دهید و از آنها استفاده کنید. اینکه چه نقشه ای برای ساختمان شما مناسب تر است را افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند بهتر تشخیص می دهند.

  1. بتن ریزی کف چاهک :

بعد از تکمیل کردن مدارک مورد باید به شرایط ساختمان دقت بیشتری شود. در صورتی که شرایط ساختمان مشخص شود نحوه انتقال بار آسانسور هم تعیین می گردد. طرح اجرایی بتن ریزی باید به خوبی اجرا شود تا شما بتوانید به خوبی هر یک از مراحل را به درستی اجرا کنید. در این زمینه کارشناسان شرکت به خوبی می توانند کار خود را انجام دهند. آنها به صورت حرفه ای اقدامات خود را انجام می دهند.

بخوانید : چگونگی نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور ، اطلاعاتی در مورد انواع آسانسور از نظر کاربرد

نحوه انتقال بار آسانسور

  1. عملیات آهن کشی :

آهن کشی عبارت می باشد از سازه فلزی که در درون آن آسانسور را قرار داده اند. آهن آلات مورد نیاز در این مرحله باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. برای آشنایی بیشتر با نحوه انتقال بار آسانسور باید بدانید که این آهن آلات نقش مهمی بر عهده دارند. داربست های فلزی مناسبی را شما می توانید برای اجرای آهن کشی مورد استفاده قرار دهید و از آنها نهایت استفاده را ببرید. تنها موردی که در این مرحله اهمیت دارد جنس و کیفیت آهن ها می باشد. شما باید بهترین جنس و کیفیت را انتخاب کنید و خریداری نمایید.

نتیجه گیری :

شما باید به خوبی در مورد نحوه انتقال بار آسانسور اطلاعات لازم را داشته باشید. مقدار توزیع بار که در آسانسور وجود دارد بر اساس نوع آسانسور تنظیم و طراحی می شود. شما باید برای به دست آوردن وزن آسانسور به خوبی با ظرفیت آن آشنایی داشته باشید. آیین نامه های بسیار زیادی در این مورد وجود دارد و شما باید به خوبی با این موارد آشنایی داشته باشید. کارشناسان شرکت ایمن فراز الوند به خوبی با این موراد آشنا هستند و شما را می توانند راهنمایی کنند.

Instagram

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp