آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

نیروی محرکه در آسانسور چیست ؟

راه اندازها و موتورهای متنوعی برای نیروی محرکه در آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از آنها ویژگی های مختلفی دارند. در واقع شما باید بدانید نیروی محرکه یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش هایی که در آسانسور به کار رفته شده است. با استفاده از این نیرو آسانسور حرکت می کند و همین مورد از جمله مهمترین و اصلی ترین مزیت های آنها به شمار می رود.  حرکت دادن آسانسور به وسیله این نیرو امکان پذیر است و بر همین اساس در هر یک از آسانسورها با مدل های متنوع و طرح های گوناگون این نیرو وجود دارد.

به طور کلی شما باید بدانید نیروی محرکه در آسانسور به دو صورت است و هر یک از این روش ها ویژگی های متنوعی دارد. برخی از آسانسورهایی که پیشرفته هستند باید با نیروی محرکه پیشرفته تری حرکت کنند و آن دسته از آسانسورهایی هم که ساده می باشند با استفاده از نیروهای ساده تری حرکت خود را آغاز می کنند. این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی با آن آشنایی داشته باشید. برخی از انواع ویژگی هایی که این نمونه از نیروهای محرکه دارند را در ادامه معرفی می کنی تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

بخوانید : آسانسور چیست ؟ ، ویژگی های آسانسور دو کابین ، روش های حرکت آسانسور چگونه است ؟

نیروی محرکه در آسانسور

ویژگی های نیروی محرکه در آسانسور :

شما باید به خوبی بدانید که نیروی محرکه در آسانسور ویژگی های مشخص شده ای دارد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات خود را افزایش دهید. برخی از ویژگی های این نیروی محرکه عبارت می باشد از :

  1. سیستم اصطکاکی که روی آسانسور سوار است باید بدانید که با استفاده از فلکه، وزنه تعادل و سیم بکسل به بهترین نحو ممکن حرکت می کند. این بخش ها روی آسانسور نقش مهمی بر عهده دارند و هر یک از آنها به خوبی کار خود را انجام می دهند.
  2. سیستم مستقیم که روی آسانسور کار می کند تنها برای سرعت هایی که کمتر از 63 دهم ثانیه کار می کنند مجاز است. متخصصانی که آسانسورهای متنوع را تولید و طراحی می کنند به خوبی استانداردهای که برای این ویژگی نیروی محرکه در آسانسور لازم است را رعایت می کنند. بر همین اساس سیستم کارکرد آسانسور به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام می دهد.
  3. آسانسورها باید به سیستمی مجهز باشند که ترمز دارد. این سیستم به مدارهای فرمان درون آسانسور دستور می دهد که متوقف شوند. سیستم محرکه آسانسور به این مورد نیاز دارد و باید به خوبی این ویژگی روی آن اجرا شود. آسانسورها به این ویژگی نیاز شدیدی دارند و شما باید به خوبی در مورد کارایی این سیستم اطلاعات لازم و ضروری را داشته باشید.
  4. برای اینکه کابین را تا نزدیک ترین طبقه برسانید این سیستم روی آسانسور باید اجرا شود و عملکرد خوبی را از خود نشان دهد. عملکرد این سیستم به نحوی است که شما را به آن طبقه که درخواست داده اید باید برساند.
  5. سیستم نیروی محرکه در آسانسور باید دارای ترمز الکترومکانیکی باشد تا به وسیله آن هیچ تاخیری در رسیدن آسانسور به طبقه مورد نظر به وجود نیاید. این مورد دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و شما باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید.
  6. سیستم های محرک درون آسانسور ویژگی های متنوعی دارند و هر یک از ویژگی های آنها بسته به نوع آسانسوری می باشد که روی ساختمان خود نصب کرده اید. شما باید به خوبی نوع آسانسور خود را که برای ساختمان تعیین کرده اید شناسایی کنید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین نمونه های آن را خریداری نمایید.

بخوانید : 10 مورد از مزیت های سیستم هیدرولیک در آسانسور ها ، دو نمونه از سیستم های ایمنی آسانسور ها ، مقادیر ورودی سیستم آسانسور

نیروی محرکه در آسانسور

  1. نیروی فنر یکی از دیگر مواردی است که در مورد نیروی محرکه در آسانسور دخالت دارد. کفشک های متنوعی روی آسانسور به کار رفته شده است که هر یک از آنها دارای ویژگی های متنوعی می باشد. آنها را روی دیسک و یا استوانه سوار می کنند تا شما به بهترین نحو ممکن آنها را مورد استفاده قرار دهید. دیسک ها و یا استوانه هایی که روی این سیستم سوار شده اند قدرت زیادی دارند و هر یک از آنها به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام می دهند.
  2. از دیگر ویژگی هایی که نیروی محرکه دارد این است که در بسیاری از مواقع به صورت خودکار عمل می کند. شما می توانید از آن در هر شرایطی استفاده کنید و خیالتان از امنیت آنها راحت باشد. به آنها آسیبی وارد نمی شود و خطراتی را برای شما به همراه ندارند. البته که سرویس کار باید به صورت دوره ای آنها را به خوبی مورد بررسی قرار دهد تا آسیبی به آنها از هر نظر وارد نشده باشد.
  3. سیستم نیروی محرکه در آسانسور موجب می شود که فشار به بخش های دیگر آسانسور وارد شود. در این صورت آسانسور در آن جهت که شما درخواست داده اید حرکت می کند و در آن طبقه توقف می نماید.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp