آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

ویژگی های آسانسورهای تخت بر

یکی از انواع آسانسورهایی که باید در بیمارستان وجود داشته باشد آسانسورهای تخت بر برای بیمارستان می باشد. در آن دسته از بیمارستان هایی که بزرگ هستند و بیماران در اتاق بستری می شوند وجود این آسانسورها الزامی است و باید آنها را طراحی کنند. بسیاری از افراد شاید برایشان این پرسش به وجود آید که این نمونه از آسانسورها چه ویژگی هایی دارند و کارکرد اصلی آنها چگونه می باشد. شما باید به خوبی در مورد این نوع از آسانسورها اطلاعات بیشتری داشته باشید تا بتوانید به خوبی از آنها استفاده کنید و یا سفارش ساخت آنها را ارائه دهید.

آسانسورهایی که تخت بر هستند با دیگر آسانسورهای طراحی شده برای ساختمان ها تفاوت بسیار زیادی دارند و همین مورد از جمله مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی می باشد که آنها دارند. شما برای خرید هر یک از آنها باید به خوبی در مورد ابعاد و جنسی که دارند اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. در این صورت می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. برخی از انواع آسانسورهای تخت بر در بیمارستان و ویژگی هایی که دارند را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

بخوانید : ویژگی های آسانسور دو کابین ، 9 ویژگی مهم درب طبقه لولایی ، تعیین ابعاد کابین آسانسور چگونه است ؟

آسانسورهای تخت بر

ویژگی های آسانسورهای تخت بر چیست ؟

برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که آسانسورهای تخت بر باید داشته باشد و شما هم باید به آن ویژگی ها دقت کنید عبارت می باشد از :

  1. این نمونه از آسانسورها باید برق اضطراری داشته باشند تا در صورت نیاز به نزدیک ترین طبقه بیمار را هدایت کنند. زمانی که برق ساختمان قطع می شود آسانسورها نباید از کار بیفتند، چرا که برخی از بیماران شرایط خاصی دارند و باید در کمترین زمان به اتاق برسند.
  2. آسانسورها باید به کلیدی مجهز باشد که درب آسانسور را در مدت زمان طولانی تری نگه دارد. این کلید به کاربران اختیار می دهد که بیمار را با خیالی راحت و اطمینان بیشتر جابجا کنند.
  3. یکی از دیگر ویژگی های مهمی که آسانسورهای تخت بر بیمارستان دارد ابعاد اصولی و استاندارد آن می باشد. در واقع این ویژگی اهمیت بسیار زیادی دارد و طراحان به آن توجه زیادی دارند. آنها باید ابعاد 2400 در 1400 میلیمتر داشته باشند تا به راحتی کار کنند و ایرادی در کار آنها وجود نیاید. در واقع شما باید بدانید اینکه تخت درون آنها جای بگیرد امر بسیار مهمی است و شما هم باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. اینکه تنها تخت درون آسانسور برود اهمیت ندارد، بلکه باید پرستار و دکتر هم همراه با تخت به طبقه مورد نظر بروند. بنابراین ابعاد اصولی و استاندارد این نمونه از آسانسورها اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید. توجه نمایید که کارشناسان شرکت ایمن فراز الوند به خوبی با این ابعاد آشنایی دارند و بهترین نمونه تخت ها را بر اساس استانداردهای مشخص شده تولید و طراحی می کنند.
  4. حداقل ارتفاع بازشو 1100 میلیمتر و حداقل عرض بازشو 1300 میلیمتر در آسانسورهای تخت بر است و همین مورد از دیگر ویژگی های مهم آنها به شمار می رود. این ویژگی به کاربر اختیار می دهد که به راحتی وارد آسانسور شده و آن را جابجا کند.

بخوانید : ویژگی های انواع درب طبقه لولایی و کابین بدون درب چیست ؟

بیمارستان

  1. یکی از ویژگی های دیگری که این نمونه از آسانسورها دارند این است که شما می توانید سیستم کنترل سرعت را به خوبی و درستی تنظیم کنید. همچنین فرکانس متغیر آن از دیگر ویژگی هایی می باشد که این نوع از آسانسورها دارند و همین مورد از دیگر ویژگی های آن می باشد. تمامی این ویژگی موجب راحت تر کار کردن با این آسانسورها می باشد که طراحان به آنها توجه و دقت زیادی دارند.
  2. سیستم تراز طبقه مجدد از دیگر ویژگی های این نوع از آسانسورها می باشد. با استفاده از این سیستم بیمار در طول مسیر که به طبقه دیگر است، اصلا اذیت نمی شود و به راحتی به طبقه مورد نظر می رسد.
  3. حرکت آرام آسانسورهای تخت بر از دیگر ویژگی های بسیار مهم آنها می باشد. برخی از بیماران حساسیت های زیادی به تکان داده شدن دارند، آنها اصلا در طول حرکت با آسانسور نباید تکان بخورند و یا احساس تکان خوردن داشته باشند. بنابراین باید بدانید حرکت آرام و بی صدای این نمونه از آسانسورها از دیگر ویژگی هایی می باشد که دارد و شما باید به خوبی به آن دقت داشته باشید.
  4. اینکه آسانسور در اختیار کاربران آموزش دیده باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل روی آسانسور باید کلید مخصوص طراحی کنند. این ویژگی به کاربر امکان می دهد که به راحتی و بدون هیچ مشکلی از آسانسور نهایت استفاده را داشته باشد. شما باید به خوبی این ویژگی آن را در نظر داشته باشید و به آن دقت کنید.

برای ساخت و طراحی آسانسورهای تخت بر باید به خوبی این ویژگی ها را شناسایی کنید  تا استانداردهای شرکت سازنده را مورد بررسی قرار دهید. در این صورت خیالتان راحت است که آسانسور به خوبی کار می کند.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp