آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

چند مورد جالب در مورد آسانسور

بدون شک همه شما به خوبی می دانید که آسانسور یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش های زندگی روزمره به شمار می رود و از این وسیله استفاده بسیار زیادی می شود. آنها همیشه در حال حرکت کردن هستند و بر همین اساس وظیفه مهمی بر دوش دارند. در واقع شما باید بدانید آنها تاثیر بسیار زیادی از دنیای جدید و مدرن امروزی داشته و روز به روز هم تاثیر پذیری آنها در حال افزایش پیدا کردن است. در واقع شما باید بدانید با استفاده از آنها شهرهای مدرن هم تغییر کردند و زیباتر شدند.

شما باید بدانید آسانسور یکی از اصلی ترین بخش های ساختمان هایی که بلند می باشند به شمار می رود. این وسیله مهم شاید از آن دسته تجهیزاتی باشد که دیگر مردم به وجود آن فکر نکنند. چرا که وجود آن برای هر ساختمان الزامی است و شما آن را در هر یک از انواع ساختمان ها می توانید مشاهده کنید. ما بدون آنها نمی توانیم در آسمان خراش ها زندگی کنیم و زندگی مان به طور کلی وابسته به آنها می باشد. در ادامه حقایقی که در مورد آنها وجود دارد و شاید برای شما جالب باشد را بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد این وسیله داشته باشید.

 بخوانید : آسانسور چیست ؟ ، خرید کابین آسانسور ، ویژگی های آسانسور دو کابین

آسانسور

حقایقی در مورد آسانسور :

برخی از حقایق و نکات جالبی که در مورد آسانسور وجود دارد و شما هم بهتر است بدانید عبارت می باشد از :

 1. بدون آنها دیگر هرگز پنت هاوس وجود نخواهد داشت، در واقع شما باید بدانید تنها با وجود آنها می توانید به طبقات بالا مانند پنت هاوس بروید. اگر ساختمان هایی که ارتفاع و طبقات زیادی دارند دارای این وسیله مهم نباشد بدون شک هرگز مشتری نخواهند داشت.
 2. آن دسته از جدیدترین نمونه های این وسیله دارای سیستم نمایشگر هستند. شما با استفاده از آنها می توانید زمان رسیدن به آن طبقه مقصدتان را مشاهده کنید. این مورد موجب می شود که مردم در زمان کمتری به طبقه مورد نظرشان برسند. شرکت ایمن فراز الوند بهترین نمونه های این وسیله ها را تولید کرده و به مشتریان خود ارائه می دهد.
 3. نخستین آسانسور لوکس در دنیا متعلق به لابی هتل لوکسوری بود که آن را در سال 1857 نصب کردند. در سال 1870 آنها در حال رشد کردن بودند و همین مورد موجب گشت که تکنولوژی پیشرفت کند.
 4. در برخی از نمونه های جدید این وسیله اتاق های متحرک وجود دارد این اتاق ها دارای فرش، لوستر و … می باشد که درون آنها مسافر با خیال راحت می نشیند تا به طبقه مورد نظر برسد. این نمونه از وسیله ها بیشتر برای ساختمان هایی که طبقات بسیار زیادی دارند نصب می شود.
 5. ایمن بودن آسانسور نسبت به پله برقی بیست برابر بیشتر است و همین مورد نشان دهنده امنیت آن می باشد که شما با خیال راحت آن را در ساختمان های خود نصب کنید.
 6. از آنجایی که عدد 13 نحس می باشد بسیاری از کشورها سعی می کنند عدد 13 را از ساختمان های خود حذف کنند تا دکمه 13 در بالابرها وجود نداشته باشد. این مورد اهمیت بسیار زیادی برای بسیاری از کشورها دارد و به همین دلیل است که شما ساختمان 13 طبقه زیاد مشاهده نمی کنید.
 7. گران ترین نمونه های آسانسور را شما می توانید در برج های بسیار مشهور مشاهده کنید. آنها با استفاده از متریال های بسیار خاصی طراحی شده اند و به همین دلیل هزینه نصب آنها باید بدانید که زیاد است. برای نصب آنها نیاز است که هزینه بیشتری را پرداخت کنید. البته که باید بدانید معروف ترین آنها هم مانند لاکردا که در شهر سالوادور وجود دارد، جزء شلوغ ترین های آنها به شمار می رود.

بخوانید : زیباسازی آسانسور ها با بهترین قیمت ، دو نمونه از سیستم های ایمنی آسانسورها

ساختمان

 1. موسیقی خاصی برای سوار شدن به این وسیله در سال 1920 ظاهر شد که این موسیقی برای افراد ترسو بود. با گوش دادن به این موسیقی افراد با خیال راحت سوار این وسیله می شدند و دیگر نمی ترسیدند.
 2. نخستین آسانسور عمومی در شهر نیویورک نصب شد که تعداد آنها به 9 طبقه می رسید.
 3. هر یک از انواع این وسیله به وسیله کابل های متنوعی هدایت می شود و هر یک از آنها وظیف مشخص شده ای را بر عهده دارند که خیال افراد با استفاده از آنها راحت می شود.
 4. یکی از نکات جالبی که در مورد آسانسور وجود دارد این است که هر 3 روز در میان معادل تعداد کل جمعیت جهان انسان سوار آن می شوند. بنابراین باید بدانید افراد زیادی از این وسیله استفاده می کنند.
 5. یک کاربر معمولی روزانه به طور معمول 4 بار از این وسیله استفاده می کند و سوار آن می شود.
 6. ایمن بودن سوار شدن به این وسیله نسبت به اتومبیل بیشتر است، چرا که تنها 26 نفر در سال در حادثه هایی که مربوط به آسانسور می باشد جان خود را از دست می دهند. اما 26 نفر در ساعت در حادثه های تصادف جان خود را از دست می دهند.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp