آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

چه فاکتورهایی برای بازرسی و سرویس آسانسور اهمیت دارد ؟

اگر شما در ساختمان خود آسانسور دارید باید به نسبت به  بازرسی و سرویس آسانسور دقت و توجه بسیار زیادی داشته باشید. هر یک از انواع آسانسورها بعد از مدت زمانی که کار می کنند امکان دارد دچار آسیب و یا فرسودگی شوند. در صورتی که آنها به صورت دائم مورد بازرسی قرار نگیرد امکان دارد خطرات زیادی به همراه داشته باشد. به همین دلیل شما باید به صورت دائم برای بازارسی کردن آن اقدام کنید. بازرسان شرکت ایمن فراز الوند در کار خود حرفه ای هستند و در هر زمانی که مشخص کنید برای بازرسی آسانسور شما به ساختمان مورد نظرتان مراجعه می کنند.

در واقع شما باید بدانید در تمامی ساختمان ها یکی از مهمترین بخش های مورد استفاده که در صورت مراقبت نکردن از آن مشکلات زیادی به وجود می آید آسانسورها هستند. بازه زمانی که برای بازرسی و سرویس آسانسور وجود دارد متنوع می باشد و شما باید به خوبی به این عوامل دقت داشته باشید. آسانسور بخش های متنوعی دارد و هر یک از بخش های آن هم وظیفه متنوعی بر عهده دارند. شما باید به خوبی با هر یک از این بخش ها آشنایی داشته باشید، در این صورت می توانید به خوبی ایراد آنها را متوجه شوید. البته که بهتر است تنها از افراد متخصص برای بازرسی کمک بگیرید.

بخوانید : خرید کابین آسانسور ، توصیه های ایمنی آسانسور ، ویژگی های آسانسور دو کابین

بازرسی و سرویس آسانسور

چه عواملی روی بازه زمانی بازرسی و سرویس آسانسور نقش دارد ؟

شما برای بازرسی و سرویس آسانسور باید بازه زمانی مشخص شده ای را تعیین کنید. در این صورت خیالتان راحت است که آسانسور شما همیشه مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که ایراد داشته باشد می توانید آن را در کمترین زمان رفع کنید. برخی از عواملی که روی بازرسی آسانسور و بازه زمانی آن نقش دارد را بهتر است به خوبی بشناسید و این عوامل عبارت هستند از :

 1. مدل آسانسور :

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد بازه زمانی بازرسی و سرویس آسانسور اهمیت دارد نوع و مدل آسانسور شما می باشد. همانطوری که بسیاری از وسیله های منزل شما دارای مدل های مختلفی است باید بدانید که آسانسورها هم انواع متنوعی دارند. در واقع هر یک از ساختمان ها به یک آسانسور ویژه و خاصی نیاز دارند که شما بر اساس نوع ساختمان خود یکی از انواع این آسانسورها را نصب کرده اید. شما باید بازه زمانی بازرسی از آسانسور خود را بر اساس مدل آسانسوری که دارید تعیین کنید. برخی از آسانسورها دارای ویژگی های خاصی هستند که باید به صورت خاصی مورد بازرسی قرار بگیرند. به صورت کلی باید بدانید برخی از آنها به بازرسی بیشتری نیاز دارند و برخی از آنها را کافی است تنها یک بار در ماه بازرسی کنید. اما باید بدانید بازرسی کردن آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد و باید برای مراقبت از جان افراد به این مورد توجه زیادی داشته باشید.

 1. محل سکونت شما :

در هر یک از شهرهای متنوع مقررات بسیار زیادی برای بازرسی و سرویس آسانسور وجود دارد. ایمنی و قوانینی که برای آسانسورها در هر یک از شهرها مشخص می کنند متنوع می باشد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید. پیروی کردن از این قوانین دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و در مورد بازه زمانی بازرسی آسانسور هم اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین به این مورد هم باید دقت زیادی داشته باشید و سپس اقدام به بازرسی آسانسور خود نمایید.

 1. نوع قرارداد :

شما زمانی که آسانسور را خریداری می کنید و در ساختمان خود نصب می نمایید امکان دارد بازرسی و سرویس آسانسور را در بازه زمانی مشخص شده در قرارداد خرید خود مشاهده کنید. موارد زیادی وجود دارد که شرکت تحت پوشش قرار می دهد و شما در صورت نیاز می توانید از آن خدمات استفاده کنید. نوع پیمانکاری را زمان نصب و خرید آسانسور باید به درستی مشخص کنید تا به بهترین نحو ممکن برای شما نصب را انجام دهند. بنابراین این مورد را هم باید در بازه زمانی مراقبت و بازرسی از آسانسور در نظر داشته باشید.

بخوانید : دلایل آینه در کابین آسانسورها ، نحوه انتقال بار آسانسور چگونه است ؟

بازرسی و سرویس آسانسور

مهمترین موارد تست آسانسور زمان بازرسی و سرویس آسانسور :

برخی از مواردی که زمان بازرسی و سرویس آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد و به آن توجه نشان می دهند عبارت می باشد از :

 1. شاقول بودن موتور گیربکس را به خوبی تست می کنند.
 2. سیستم ترمز مورد بررسی و تست قرار می گیرد.
 3. سیم بکسل های اصلی روی فلکه را به خوبی بررسی می کنند.
 4. نصب بودن گارد و یا حفاظ را بررسی می نمایند.
 5. سیستم روشنایی باید سالم باشد و کارکرد مناسبی از خود نشان دهد.
 6. سیستم توقف آسانسور در هر یک از طبقات بررسی می شود.
 7. درب های هر یک از طبقات به خوبی چک می شود.
 8. کابینت و مطمئن بودن آن چک می گردد.
 9. دکمه آسانسور که به درستی کار می کنند و ایمن هستند هم چک می شود.
 10. برق آسانسور از دیگر نکات مهمی است که چک می شود.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp