آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

چگونگی سرویس و نگهداری آسانسور ها

اینکه شما تنها آسانسورها را در ساختمان خود نصب کنید کافی نمی باشد، بلکه باید در مورد سرویس و نگهداری آسانسور ها هم اطلاعات کافی و مورد نیاز را داشته باشید. در واقع شما باید بدانید در صورتی که از آسانسور ها مراقبت های لازم انجام نشود به طور کلی کارایی خود را بعد از مدتی از دست خواهد داد. بنابراین اگر می خواهید عملکرد آسانسورها را بهبود ببخشید و همیشه از آنها کارایی مناسبی دریافت کنید باید به خوبی این نکته مهم را در نظر داشته باشید. سرویس کاران شرکت ایمن فراز الوند همیشه برای نگهداری و سرویس از آسانسور شما آماده هستند و خدمات زیادی را به شما ارائه می دهند.

اگر شما می خواهید زمان استفاده از آسانسور ایمنی بیشتری را از آن دریافت کنید باید به سرویس و نگهداری آسانسور ها توجه بیشتری داشته باشید. برای نگهداری از آسانسورها باید به نکات بسیار زیادی توجه شود که بدون شک شما با این نکات آشنایی ندارید. تنها آن دسته از افرادی که در این زمینه آموزش های لازم را دریافت کرده اند می توانند آسانسورهای شما را سرویس کنند. هر یک از انواع آسانسورها در هر مدل و نوعی باید بعد از مدتی مورد بررسی قرار گیرد تا از کارکرد آنها مطمئن شوید. در این صورت با خیال راحت از آن استفاده می کنید.

بخوانید : ویژگی های آسانسور دو کابین ، آشنایی با چگونگی کار آسانسورها

سرویس و نگهداری آسانسور ها

برای سرویس و نگهداری آسانسور ها به چه مواردی باید توجه شود ؟

شما باید بدانید که برای سرویس و نگهداری آسانسور ها باید به برخی از موارد مهم توجه شود. این موارد اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که به آنها توجه زیادی شود بدون شک آسانسورها هم به بهترین شکل ممکن کار می کنند. برخی از این موراد که مهم می باشد و شما هم باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

  1. اینکه موتورخانه دمای متوسطی داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد. در واقع شما باید بدانید بررسی کردن موتورخانه امر بسیار مهمی به شمار می رود.
  2. سیستم ترموستات آسانسور یکی از دیگر بخش های مهم آسانسور به شمار می رود که برای عملکرد درست آسانسور نقش مهمی بر عهده دارد. این سیستم را هم باید همیشه و هر زمان به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا از کارایی آن مطمئن گردید.
  3. تعویض کردن روغن گیربکس یکی از دیگر نکات و مواردی می باشد که باید به آن دقت داشته باشید. در این صورت خیالتان راحت خواهد بود که کارایی آسانسور به بهترین نحو ممکن انجام می شود.
  4. استحکام شاسی پایه موتور اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی زمان سرویس و نگهداری آسانسور ها به آن دقت داشته باشید.
  5. سیستم هایی که داخل جعبه آسانسور قرار گرفته این هر یک وظیفه متنوعی را بر عهده دارند شما باید به خوبی این سیم ها و فیوزها را مورد بررسی قرار دهید تا از کارایی آنها اطمینان خاطر داشته باشید. کابل های آسانسور و اتصال های جعبه سه فاز اهمیت بسیار زیادی دارند که درست کار کنند و هر یک به وظیفه خود عمل نمایند.
  6. سیم بکسل های آسانسور از دیگر بخش های مهم روی آسانسور به شمار می روند که باید به بهترین نحو ممکن کار نمایند.
  7. سیستم نجات اضطراری آسانسور را زمان سرویس و نگهداری آسانسور ها باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا از کارایی آن اطمینان خاطر به دست آورید.
  8. فنر درب های آسانسور و نحوه باز و بسته شدن آنها را زمان سرویس کردن باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید.
  9. اطمینان از درستی کارکرد صفحه نمایش آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.
  10. روغن کاری لولاهای درب های آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید.

بخوانید : علت توقف آسانسور بین طبقات چیست ؟ ، چه فاکتور هایی برای بازرسی و سرویس آسانسور اهمیت دارد ؟

سرویس و نگهداری آسانسور ها

برای توجه به سرویس و نگهداری آسانسور ها چه اقداماتی نیاز است انجام دهید ؟

شما زمانی که می خواهید برای سرویس و نگهداری آسانسور ها اقدام نمایید باید از سرویس کاری که در این زمینه تخصص بیشتری دارد درخواست کنید آسانسورها را به خوبی مورد بررسی قرار دهد. او به خوبی می تواند مشکلات درونی آسانسورها را متوجه شود و ایرادات آنها را به بهترین نحو ممکن رفع نماید. استفاده کردن از ابزارهای مخصوص برای نگهداری از آسانسورها امر مهمی می باشد که تنها سرویس کاران با آن آشنایی دارند.

قسمت های آسانسور متنوع می باشد و بدون شک شما با هر بخش آن آشنایی ندارید. بر همین اساس تنها باید از سرویس کاران درخواست سرویس کردن آسانسور را داشته باشید. اگر بخشی از آسانسور از کار افتاده باشد و یا یکی از قسمت های آن به تعویض و یا تعمیر نیاز داشته باشد سرویس کار به بهترین نحو ممکن آن را تعمیر و یا تعویض می کند. بر همین اساس بهتر است که تمامی اقدامات لازم را به آنها بسپارید تا به بهترین نحو ممکن آنها را انجام دهند.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp