آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

چگونگی نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور

اگر شما دقت کرده باشید زمانی که وارد هر یک از انواع آسانسورها می شوید تعداد و ظرفیت مجاز روی در کابین آن آسانسور مشاهده خواهید کرد. با نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور هر یک از تولیدکنندگان آسانسور آشنایی دارند و آن را رعایت کنند.  شرکت ایمن افراز الوند در این زمینه به خوبی تخصص دارد و محاسبه را به خوبی انجام می دهد.  بر همین اساس شما برای اینکه آسانسور خود را تولید و طراحی کنید، می توانید سفارش خود را به شرکت  سفارش دهید. طراحانی که در این زمینه تخصص دارند تمامی موارد را به خوبی در نظر بگیرند.

نکاتی مهم در مورد نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور :

برای اینکه در مورد نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور اطلاعات بیشتری داشته باشید می توانید تعداد، نوع و ظرفیت آسانسور را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. هر یک از انواع آسانسورها تعداد مشخص شده ای را به عنوان ظرفیت می توانند پذیرش کنند. نکات بسیار مهمی زمان طراحی هر کی از انواع آسانسورها وجود دارد. شما باید به خوبی با این نکات آشنایی داشته باشید. برخی از آنها که اهمیت بسیار بیشتری دارد عبارت می باشد از :

بخوانید : ویژگی های آسانسور هیدرولیک ، خرید کابین آسانسور ، اطلاعاتی در مورد آسانسور از نظر کاربرد

نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور

  1. آن دسته از ساختمان هایی که بیشتر از 4 طبقه هستند مسیر حرکتی شان بیشتر از 10 متر می باشد. در واقع باید بدانید تعبیه آسانسور در این نوع از ساختمان ها از کف ورودی تا کف آخرین توقف می باشد.
  2. در آن دسته از آن ساختمان هایی که 8 طبقه هستند طول مسیر حرکتی شان 28 متر می باشد و باید دو آسانسور را برای این ساختمان ها طراحی کنید. حتی در صورتی که یک آسانسور برای ساین ساختمان ها کفایت کند، شما باید بدانید که واجب است دو آسانسور را برای این فضا طراحی کنید.

3و در هر یم از ساختمان هایی که طول مسیر آنها 28 متر می باشد باید یک آسانسور را طراحی کنند که حمل بیمار را بر عهده دارد.  این آسانسورها علامت مخصوص دارند و قابل پیش بینی می باشند. در واقع شما باید بدانید کلیه طبقات در این آسانسورها قابل رویت است و هر یک از طبقات را به خوبی سرویس دهی می کند.

  1. در آن دسته از ساختمان هایی که وجود آسانسور و یا آسانسورهای متنوعی الزامی است باید یک آسانسور ویژه برای حمل صندلی چرخدار طراحی کنند. به طور معمول آن دسته از ساختمان هایی که تعداد طبقات بالایی دارند باید دارای این ویژگی مهم باشند.

نکاتی در مورد نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور و جانمایی آسانسورها :

در این مورد نکات بسیار زیادی وجود دارد که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. در این صورت بدون شک می توانید بهترین موقعیت آسانسور را برای ساختمان خود طراحی کنید. برخی از مهمترین این نکات که شما بهتر است به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

خرید درب آسانسور ، رفع مشکل درب های آسانسور

نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور

  1. طراح برای مکان صحیح قرار گرفتن آسانسورها یک راه مشخص شده ای را تعیین کند. در این صورت مسافرین به راحتی می توانند سوار آسانسور شده و رفت و آمد داشته باشند. اینکه آسانسور در بهترین موقعیت قرار بگیرد اهمیت بسیار زیادی دارد و طرا هم باید به این مورد نهایت دقت و توجه را داشته باشد.
  2. بعد از اینکه نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور را به خوبی انجام دادن باید به برخی از نکات در مورد مکان صحیح آسانسور دقت شود. طراح در این زمینه تخصص بیشتری دارد و به خوبی با این نکات آشنا است. برخی از این نکات بسیار مهم عبارت می باشد از :

– آسانسورها باید در مراکز حرارتی و یا مرکز حرکتی به بهترین نحو ممکن حرکت کنند. قرار گرفتن آنها باید به گونه ای باشد که با کمترین جابجایی مسافر به خوبی بتواند از نقاط مختلف به آنها دسترسی خوب و آسانی پیدا کند.

– حداقل فاصله ای که برای پیاده روی از آسانسور تا ورودی ساختمان وجود دارد باید 45 متر باشد. فاصله بیشتر از این استانداردهای لازم را ندارد و شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید.

یکی از نکاتی که در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد تعداد آسانسورها می باشد. در صورتی که تعداد آسانسورها بیشتر از یک دستگاه باشد می توان آنها را دقیقا روبروی هم قرار داد. شما باید به خوبی این نکته را در نظر داشته باشید و آنها را به درستی روبروی یکدیگر قرار دهید.

آشنایی بیشتر با نحوه محاسبه ظرفیت آسانسور :

انتخاب کردن تعداد آسانسور و ظرفیت درون آنها یکی از مهمترین تصمیمات اساسی می باشد که باید به درستی انجام شود. هر یک از اشتباهات در این مورد موجب می شود که مسافرین رضایت خاطر از آن نداشته باشند. در نتیجه این امر هر دوی آنها ضرر اقتصادی می کنند و فضای مفید را هم به طور کلی از دست می دهند. محاسبات ترافیک به خوب یدر این مورد بررسی می شود و بر اساس استانداردهای لازم آن را طراحی می کنند. مشاورین متخصص در این زمینه تخصص بیشتری دارند.

Instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp