آدرس

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-14-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

کابین آسانسور شیشه ای

کابین آسانسور شیشه ای

کابین آسانسور همان اتاق کوچکی است که افراد برای طی کردن طبقات ساختمان از آن کمک می گیرند. ارتفاع آن از ۱۹۰ سانتی متر به بالا و کابین با سقف بلند که ارتفاع  آن بیش از دو متر می باشد تقسیم می گردد. در پوشش داخلی کابین بیشتر از استیل، ام دی اف و فرمیکا استفاده می شود. در ساخت طراحی داخل کابین باید به وزن کابین توجه کامل داشت و بنابر توان موتور آسانسور از اجناس مختلف استفاده نمود. در برخی از کابین ها از پوشش شیشه ای و آینه استفاده می شود که فضای کابین را بسیار جذاب می کند. کابین آسانسور شیشه ای ( کابین آسانسور پانوراما ) ظاهری زیبا و جذابیت بالایی دارد که بیشتر در سازه های مدرن، مراکز تجاری، اداری، مجتمع های مسکونی ، هتل ها، برج ها و رستوران های لوکس بکار برده می شود.

کابین آسانسور شیشه ای

کابین آسانسور شیشه ای

کابین آسانسور پانوراما یا شیشه ای، در زیبایی طراحی معماری ساختمان تأثیر بسیار دارد. بسیاری از سازندگان ساختمان برای زیبایی بیشتر در ساختمان از آسانسور شیشه ای استفاده می نمایند. این نوع آسانسور از تنوع بسیاری برخوردار است. در ساخت شیشه های این آسانسور از لمینیت استفاده می شود، لمینیت بکار رفته در شیشه های آسانسور باعث می شود تا در برابر ضربعه مقاوم بوده و در زمان شکسته شدن از ریزش شیشه جلوگیری می کند و شیشه شکسته همانطور سرجای خودش باقی می ماندو افراد داخل کابین آسیب نخواهند دید. این شیشه ها ضدخش بوده و با گذر زمان هیچ رنگ پریدگی در آن ها دیده نمی شود.

آسانسور های شیشه ای در مدل های کششی و هیدرولیکی طراحی و ساخته می شوند. معمولا از آسانسور های شیشه ای کششی برای ساختمان های با ارتفاع بلند یا برج ها استفاده می شود. در این نوع آسانسور از سیم بکسل و وزنه جهت حرکت استفاده می شود. از آسانسورهای شیشه ای هیدرولیکی برای ساختمان های با ارتفاع متوسط و یا کم ارتفاع استفاده می شود. این نوع آسانسور بدون کمک گرفتن از جسم خارجی که بخواهد موجب اغتشاش بصری شود، حرکت می کند و نبودن جسم خارجی به زیبایی این آسانسور می افزاید، همانطور که گفته شد لمینیت نام جنسی است که در ساخت شیشه های آسانسور بکار می رود. شیشه لمینیت در برابر ضربه بسیار مقاوم است و در تحمل فشار از قدرت بالایی برخوردار است. چیزی که مانع از ریزش شیشه هنگام شکسته شدن می شود،

نوعی تلق VPB می باشد که در ساخت این نوع شیشه بکار برده می شود. در شیشه های خودرو ها نیز از این نوع تلق استفاده می شود. از شیشه های با ضخامت بالا نیز در آسانسور می توان بهره برد. در آسانسور های کوچک خانگی می توان از سکوریت ۱۰ میل جهت شیشه استفاده کرد، اما از نظر امنیتی عملکرد شیشه های لمینیت را نخواهد داشت. خاصیت شیشه لمینیت این است که با بالا رفتن تعداد استفاده کنندگان می توان ضخامت آن را افزایش داد. شیشه لمینیت ۲ یا ۳ لایه بهترین گزینه برای ساخت شیشه آسانسور می باشد. بهتر است از شیشه ای برای آسانسور استفاده نمود که در برابر سرما، گرما، ضربه و حرارت مقاومت داشته باشد و همچنین قابل شستشو و دارای کیفیت و شفافیت باشد.

کابین آسانسور

 

انواع کابین شیشه ای

کابین آسانسور های شیشه ای ( کابین آسانسور پانوراما ) معمولا در مدل های

دایره ای،

نیم داره ای

و مکعبی

طراحی و ساخته می شوند.

باید توجه نمود که ابعاد آسانسور های شیشه ای کششی بیشتر از نمونه هیدرولیکی آن است.

برای طراحی ابعاد آسانسور های شیشه ای باید به قدرت موتور آسانسور توجه نمود.

ابعاد آسانسور های شیشه ای دایره ای نسبت به سایز طرح‌ها به ۳۰ تا ۴۰ درصد فضای بیشتری نیاز دارد.

 

کابین آسانسور شیشه ای دایره ای (پانوراما)

یکی از ویژگی های خاص آسانسور پانوراما این است که برای مسافرین خود دیدی ۳۶۰ درجه ای فراهم می کند. یعنی مسافرین به تمامی جهات تسلط بصری کاملی خواهند داشت. این نوع آسانسور بسیار جذاب بوده و از زیبایی بالایی برخوردار است. و بیشتر در اماکن تجاری و اداری لوکس استفاده می شود. باید دانست که نصب این آسانسور نیاز به مهارت بالایی دارد. به همین منظور باید برای تهیه آن حتما از شرکت های معتبر و باتجربه در ساخت آسانسور پانوراما کمک گرفته شود.

جالب است بدانید برای برخی از افراد ارتفاع جذاب و خوشایند نیست. موضوعی که در ارتفاع مهم است امنیت است که به جرأت می توان گفت، امنیت کابین آسانسور شیشه ای بسیار بالا است، طوری که استفاده کنندگان می توانند با خیالی آسوده در هر ارتفاعی از مناظر پیرامون خود لذت ببرند و با امنیت کامل به مقصد برسند.

قیمت کابین های شیشه ای

قیمت کابین آسانسور شیشه ای به لحاظ ظاهر زیبا و جذاب

و تأثیر آن بر زیبایی ساختمان ها نسبت به دیگر کابین ها بالاتر می باشد.

هر چه ضخامت و تعداد لایه های شیشه های آسانسور شیشه ای بیشتر شود

مطمئنا قیمت آن نیز بالاتر می رود. قدرت موتور را نیز نباید در تعیین قیمت آن نادیده گرفت،

زیرا ظرفیت آسانسور کاملا مرتبط با قدرت موتور آسانسور است. قیمت آسانسور هایی که

شیشه دور آسانسور و کابین یکی باشد به لحاظ این که شیشه کمتری استفاده می شود پایین تر می با شد.  در آسانسور های پانوراما به لحاظ بیشتر بودن هزینه اجرا و یراق آلات در آن، قیمت آن بالاتر از دیگر مدل ها است.

قیمت کابین آسانسور

کابین شیشه ای

همانطور که گفته شد کابین های شیشه ای را برای برج ها و آسانسور های مرتفع استفاده می نمایند.البته در صورتی که آسانسور به صورت کششی نصب گردد.در آسانسور های هیدرولیک آسانسور بدون استفاده از جسم خارجی حرکت می نماید و بنابراین بسیار زیباست زیرا هیچ‌گونه جسم خارجی که سبب اغتشاش بصری شود موجود نیست اما این مدل از آسانسور شیشه ای برای ساختمان‌های بلندمرتبه مناسب نبوده و سبب ایجاد محدودیت می‌شود.

با توجه به موارد گفته شده :

شما می توانید سفارشی مناسب با توجه به اندازه گیری صحیح ابعاد داشته باشید.

 

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp