آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

4 ویژگی مهم کابین در آسانسور

یکی از اصلی ترین بخش هایی که برای طراحی آسانسورها وجود دارد و بادی به آن اهمیت بسیار زیادی دهید کابین در آسانسور می باشید. این بخش شبیه به یک اتاقک می باشد و مسافران و یا بارها را باید در داخل این اتاقک قرار بگیرند تا از طبقه ای به طبقه دیگر بروند. کابین انواع متنوعی دارد و هر یک از انواع آن هم دارای ویژگی های مختلفی می باشد.  این بخش را به وسیله یک طناب فولادی به سقف آسانسور وصل می کنند و آن را بین ریل ها قرار می دهند. کابین ها دارای کف هستند که مسافران به راحتی به درون آن بروند و دیواره هایی هم برای محافظت از مسافران دارد.

ویژگی های کابین در آسانسور بسیار زیاد است و باید تمامی آن ویژگی ها رعایت شود. با رعایت کردن آن ویژگی ها بهتر است بدانید که ایمنی آسانسور هم تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. بهتر است برای نصب آنها از کارشناسانی که حرفه ای هستند درخواست داشته باشید آنها را طراحی کنند. شرکت ایمن فراز الوند به بهترین نحو ممکن هر یک از انواع کابین ها را تولید و طراحی می کند و در درون آسانسور قرار می دهد. به طور کلی شما بهتر است با برخی از ویژگی های مهم کابین ها در درون آسانسور آشنایی داشته باشید تا با آگاهی بیشتری از آن استفاده کنید. در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های کابین را بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

بخوانید : خرید بهترین درب کابین آسانسور ، ویژگی های آسانسور دو کابین ، هنگام سقوط آسانسور چه باید کرد ؟

کابین در آسانسور

ویژگی های کابین در آسانسور :

برخی از مهمترین ویژگی های کابین در آسانسور که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

  1. اندازه و ابعاد استاندارد :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که برای تولید کابین در آسانسور باید رعایت شود ابعاد و اندازه های استاندارد می باشد. در واقع شما باید بدانید که ظرفیت جابجایی مسافر یکی از اصلی ترین موارد برای تعیین کردن اندازه و ابعاد آسانسور می باشد. میزان ترافیک و یا همان رفت و آمد را که شما درون آسانسور دارید باید به خوبی بررسی کنید تا ابعاد استاندارد آن را طراحی نمایید. برای اینکه اضافه بار درون آسانسور قرار نگیرد شما بهتر است که مساحت کابین را به بهترین نحو ممکن محدود کنید. کارشناسان به خوبی با این مورد آشنایی دارند و ابعاد را به درستی وارد می کنند.

  1. اجزای تشکیل دهنده :

یکی از دیگر ویژگی هایی که کابین در آسانسور دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید اجزای تشکیل دهنده آنها می باشد. از جمله مهمترین مواد اولیه ای که برای تولید آسانسورها به کار می گیرند ورق های گالوانیزه می باشد. این ورق ها به صورت یکپارچه نیستند و مدول بودن آنها یکی از اصلی ترین ویژگی هایی می باشد که دارند. ابعاد و طول آنها یکی از مهمترین نکاتی است که زمان استفاده از آنها باید به خوبی تعیین شود. وصل شدن ورق ها به یکدیگر بر اساس قانون مشخص شده ای می باشد و استانداردهای خاصی دارد.

  1. محل قرارگیری دکمه های اضطراری :

دکمه هایی که شما با استفاده از آنها طبقه مورد نظر خود را انتخاب می کنید از دیگر ویژگی های کابین در آسانسور می باشد. جایگاه این دکمه ها باید به درستی تعیین شود. در واقع باید بدانید بر اساس نوع کابین که شما برای آسانسور خود انتخاب کرده اید این دکمه ها را هم در جای اصولی و درستی نصب می کنند. روشن بودن داخل کابین یکی از مهمترین مواردی است که به آن دقت می کنند. روشنایی درون کابین تا 100 لوکس می باشد و بیشتر از این جایز نیست. هواکشی هم باید بر اساس تعداد افرادی که درون کابین قرار می گیرند درون آسانسور نصب شود. این ویژگی ها نهایت کاربری را درون کابین دارند و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.

بخوانید : تعیین ابعاد کابین آسانسور چگونه است ؟ ، 9 ویژگی مهم درب طبقه لولایی

کابین در آسانسور

  1. طراحی و ظاهر کابین :

از دیگر ویژگی های کابین در آسانسور باید بدانید که طراحی و ظاهر آن می باشد. در واقع بهتر است بدانید طراحی کابین بسته به ابعاد استانداردی که کابین ها دارند با یکدیگر تا حد بسیار زیادی متفاوت می باشد. برای آسایش بسیاری از مسافرین باید به طراحی کابین توجه زیادی داشته باشید. البته که شما خودتان هم می توانید طراحی درون کابین را بر اساس سلیقه شخصی تان انتخاب کنید. طراحی درون کابین متفاوت است و برای هر یک از انواع کابین به صورت ویژه ای انجام می شود. کارشناسان شرکت ایمن فراز الوند انواع کابین را که برای شما نصب کنند نوع طراحی آنها را هم برای شما تعیین می کنند. شما می توانید تغییراتی درون آن به وجود آورید تا زیبایی بیشتری داشته باشد. اینکه کابین از یک یا دو سمت در داشته باشد را هم شما می توانید تعیین کنید. البته که باید به برای این مورد به خوبی نوع کاربری کابین را تعیین نمایید.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp