آدرس کارخانه

تهران جاده خاوران پاکدشت خیابان رجایی گلشن 11 پلاک 21-16

تماس با ما
021-36463844-5 09350758934

وبلاگ تکی

5 مورد از معیارهای انتخاب تابلو فرمان های رله ای

یکی از قدیمی ترین تابلو فرمان هایی که روی آسانسورها نصب می شود تابلو فرمان های رله ای است. تجهیزات و قطعاتی که روی این تابلو فرمان به کار رفته شده است شبیه به تابلو فرمان هایی می باشد که کنتاکتوری صنعتی هستند. در واقع باید بدانید با به وجود آمدن تابلو فرمان های دیگری که در بازار وجود دارد افراد به ندرت از این وسیله استفاده می کنند. البته بسیاری از آسانسورها هنوز با این سیستم کار می کنند و به همین دلیل باید با کاربرد آنها آشنایی داشته باشید. آن دسته از نصابان آسانسور به خوبی این تابلو فرمان ها را می شناسند و سیستم آنها را به درستی تنظیم می کنند.

تابلو فرمان یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های یک آسانسور به شمار می رود. آن را به عنوان مرکز پردازش سیستم به شمار می آورند، چرا که هر یک از دستورات لازم به وسیله مدار فرمان به موتور دستگاه انتقال داده می شود که این نقل و انتقال اهمیت بسیار زیادی در تابلوهای فرمان دارد. تابلو فرمان های رله ای به صورت خاصی روی آسانسورها نصب می شوند که برای نصب آنها باید به خوبی در مورد ویژگی هایی که دارند اطلاعات لازم را داشته باشید. نصابان شرکت ایمن فراز الوند به خوبی با سیستم نصب آنها آشنایی دارند و به همین دلیل به خوبی می توانند آنها را روی آسانسور نصب کنند و یا تعمیر نمایند.

بخوانید : ویژگی های آسانسور دو کابین ، مقادیر ورودی سیستم آسانسور ، دو نمونه از سیستم های ایمنی آسانسورها

تابلو فرمان های رله ای

معیارهایی که برای انتخاب کردن تابلو فرمان های رله ای وجود دارد ؟

شما برای نصب کردن هر یک از بخش های آسانسور باید به خوبی در مورد ویژگی ها و معیارهای آن اطلاعات لازم را داشته باشید. در این صورت می توانید به بهترین نحو ممکن آنها را نصب کنید و از ویژگی های آنها آگاهی لازم را به دست آورید. معیارهای بسیار زیادی برای انتخاب و نصب کردن تابلو فرمان های رله ای روی آسانسور وجود دارد که برخی از این معیارهای مهم و اساسی عبارت است از :

  1. سیستم کلی آسانسورها :

اینکه نمونه آسانسور نصب شده در ساختمان شما چه سیستمی دارد یکی از مهمترین معیارهایی است که برای انتخاب و نصب تابلو فرمان های رله ای باید به آن دقت داشته باشید. برخی از آسانسورها کششی هستند و برخی از نمونه های دیگر هیدرولیک می باشند. شما باید به خوبی سیستم آنها را شناسایی کنید تا بهترین نمونه را خریداری نمایید. در واقع در این مورد بهتر است با کارشناسان شرکت مشورت نمایید، آنها بهترین انتخاب را برای شما تعیین می کنند.

  1. ترافیک آسانسورها :

اینکه آسانسور شما در ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و … نصب شده است اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع این مورد برای اینکه بهترین تابلو فرمان رله ای را جهت نصب انتخاب کنید دارای اهمیت ویژه ای می باشد. به همین دلیل بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. در این صورت می توانید بهترین و با کیفیت ترین تابلو فرمان های رله ای را انتخاب کنید و روی آسانسورهای خود نصب نمایید. هر یک از آنها دارای ویژگی های متنوعی از نظر قدرت، سرعت و … هستند.

  1. نوع موتور :

سرعت تند و کند، جریان ولتاژ، نوع قدرت، و … از آن دسته اطلاعاتی می باشد که باید برای انتخاب بهترین تابلو فرمان به آنها توجه نشان دهید. این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که موتورهای بسیاری روی آسانسور نصب می شوند و شما باید به خوبی آنها را مورد بررسی قرار دهید. بدون شک شما در این مورد اطلاعات زیادی ندارید، به همین دلیل بهتر است با آن دسته از کارشناسان و نصابان شرکت مشورت کنید. آنها به خوبی می توانند بر اساس نوع موتور آسانسور شما بهترین تابلو فرمان را سفارش دهند تا از آن استفاده کنید.

  1. درایو :

مجهز بودن سیستم به کنترل سرعت، مشخصات مربوط به انکودر، کنترل کردن حلقه بسته و یا باز از دیگر نکات و معیارهایی می باشد که برای انتخاب تابلو فرمان های رله ای باید به آن دقت داشته باشید. این نکته بسیار مهم و کلیدی است و شما باید به خوبی آنها را مورد بررسی قرار دهید. اینکه ویژگی ها یک تابلو فرمان برای درایو چگونه می خواهد باشد از آن دسته نکاتی به شمار می رود که شاید شما در مورد آن اطلاعات زیادی نداشته باشید. به همین دلیل بهتر است به خوبی با مشاوران مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

بخوانید : آشنایی با انواع سیستم های کنترل آسانسور ، 10 مورد از مزیت های سیستم هیدرولیک در آسانسور ها

تابلو فرمان های رله ای

  1. تعداد توقف :

فاصله ای که بین طبقات وجود دارد و تعداد طبقاتی که در ساختمان طراحی شده است از دیگر مواردی به شمار می رود که زمان انتخاب و نصب تابلو فرمان های رله ای به آن دقت می کنند. اینکه شما چه نوع تابلو فرمانی را روی آسانسور خود نصب کنید اهمیت دارد و شما باید به خوبی این مواردی که بیان نمودیم را در نظر داشته باشید. در این صورت بهترین و با کیفیت ترین آسانسور و تابلو فرمان را می توانید در ساختمان خود نصب کنید و از آن استفاده نمایید.

instagram

Leave A Comment

با ما در تماس باشید
021-36463844-5     09350758934 WhatsApp